Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a véleményetek a 2012-es...

Mi a véleményetek a 2012-es világvégéről?

Figyelt kérdés

Amikor először hallottam eléggé megijedtem,aztán elég sok helyen utánaolvastam, hogy tényleg lesz-e, de valósághű tudományos alátámasztást sehol sem találtam. Azóta nem igazán hiszek benne, viszont egyre jobban idegesít hogy sok ismerősöm ezzel próbál ijesztgetni, sőt már a vonaton,buszon is a 2012-es világvégéről hallok.

Mit gondoltok a 2012-es világvégéről? Szerintetek lesz vagy nem?


2012. jan. 8. 01:15
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%
Ez most az aktuális divattéma. Ha hinni lehet minden jóslatnak, akkor 2000-ben is világvége volt, meg 1997-ben harmadik világháború, mert Nostradamus azt jósolta... Ha belegondolok, mennyit röhögne az a pár azték kőfaragó, hogy nekünk ekkora probléma, hogy pont ennyi év fért ki arra a nyamvadt kőre :D
2012. jan. 8. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 GomalFace ***** válasza:
Nem világvége lesz, hanem új világ.
2012. jan. 8. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim válasza:
64%
Természetesen 2012-ben nem lesz világvége. A letünt Maja kultura kuruzslói hibáztak. Egyszerűen nem volt kedvük tovább folytatni az általuk készített Maja naptárat. Ezen felbuzdulva, haszonszerzésből ontották a sok gagyi filmet: 2012 Világvége vagy 2012 Jégkorszak, stb. Szánalmas, de ha alaposan megnézitek ezeket a gagyi filmeket több hiba is feltűnik. Pl.: Mind a két fimben ugyanaz a házsor, ugyanúgy dől össze, csak más árnyalatban. Pénzhajház pancserek, s mi pedig be vagyunk szarva. Isten dönti el sorsunkat, nem a kuruzslók és nem a filmesek. Nyugi van. szatarapro
2012. jan. 8. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Annak a valószínűsége hogy világvége lesz ebben az évben, pontosan annyi, mint annak, hogy jövőre lesz, vagy az azutáni évben. Így a véleményem az, hogy .... hmmmm .... tulajdonképpen nem is foglalkozom érdemben a dologgal :)


maci

2012. jan. 8. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

"A letünt Maja kultura kuruzslói hibáztak. Egyszerűen nem volt kedvük tovább folytatni az általuk készített Maja naptárat. "


Merő véletlenségből nem a spanyolok tehetnek a Maya kultúra megszűnéséért?

2012. jan. 8. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim válasza:
69%
Én 16 éves vagyok, kb 4 éve tudtam meg a dologról h van eggyáltalán a feltevés h világvége lessz, nagyon beszartam képzelhetitek 12 évesen, nemnagyon akartam terjesztenim nemakartam "pánikot", ezt azért mondom mert az én köreimben senki nemtudott semmit erről, először vagy 2 éve tudtak meg vmit a film miatt, szal elkezdtem utánanézni kicsit, a lényge az volt h nem 1 sztorit találtak ki hanem legalább 6ot, mai napra mind a 6ra tudok olyna magyarázatpt adni miért LEHETETLEN konkrétan, a másik a maya naptár, anna az 1/100-a se igaz h ők a világvégét jósolták meg vele, ők aztmondták h egy új korszak jön el, de "spirituális korszak", és sincs szó itt világvégéről, 1xüen az emberek kitalálták a dolgot utána rájöttek h a maják is kitaláltak vmit és inkább rákenték az egészet a mayákra, de kamu 100%, most az emebrek költeni fognak 1000, h "juj még életemben nemcsináltam ezt, nemcisnáltam azt...." "utolsó nyarunk mennyünk el nyaralni Hawaii-ra" ezt az a családfő mondja aki családjával havi 80kból él meg, szal annyi h a sok hülye aki elhiszi, most tönkreteszi az életét 1 év alat és a a sok pénzéhesnek meg ez a célja, én kom h utánanéztem sok dolognak, "nemakartam benne hinni" és próbáltam magam meggyőzni, addig kutattam h mára bárki bármit mondd a témával kapcsoltaban, tudok érvelni, okos ember elfelejti és éli az életét, hülye ostoba me egész nap reszket a félelemtől és próbálja elképzelni h hogy fog meghalni
2012. jan. 8. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim válasza:

18:24 vagyok még mindig

szal most felsorolni mindet nemnagyon akarom amik meglettek "jósolva" de pár híresebbet h azért ne tűnjön levegőnek amit írtam:

1999 - 666 fordítva, alap világvége....-.-"

2000 - szép kerek szám, minden tudós aztmondta h világvége lessz....nah így lehet hinni nekik....

2004 - elvileg armageddon, vagyis ez a név alatt a meteor becsapódás ismert de am magát a világvégét jelenti, de am meteort jósoltak a semmiből....

2006.06.06 - gondolom nemkell magyarázni.....

2009.02.16 - Nostredamus megint egy "Armageddon"-t jósolt meg...

2011.05.21. - vmi hülye amerikai pap aki a 99-es világvégét jósolta az megjósolta erre, ekkor volt az h az emberek ezrei költötték el mindne pénzüet, nőzz USA hajléktalanjainak a száma.....

2011.10.21 - ugyan az az ember a kifogással h májusban elszámolta magát.....jó elhiszem.....

és hát még idén is lesszne meglepetések, ztem jóval több mint tavaly....

még vmi mellékesen, ami sztem most si megfog történni.....1800as évek végén oroszo.-ban megalakúlt egy szekta ami azt jósolta h 1900. március 23. ha jól emlékszem eljön a világvége, de ez csak úgy hopp....jött, sok ember elhitte, tényleg több ezer, ez a 2-3 ember aki híresztelte, úgymondd "próféták" azon a napont amikorra ezt megjósolták, mindne hívüket 1 gyárba ahol általában osztották az észt, összehívták, és mivel nagyon fájdalmasnak, szenvedéssel teli világvégét jósoltak meg magukra gyújtották a gyárat, több ezren meghaltak, és most mongya vki h nincs igazam h ez akár többszörösen is megtörténhet, mivel már mindeki látott vmilyen sci fi filmet ami erről szól, eltudja képzelni bárhogy a világvégét, és idézek a MIB - ből: "az ember egyedül okos lény, de tömegben nemtud gondolkodni", ez van, már aki utánanézett az tudja h mi van, de aki hülye és a semminek hisz az híreszteli, erről bezsélnek a buszon, a vonaon ahogy a kérdeő említette, és jó h tudod h hülyeség de mindeki erről bezsél nemtudod teljesen lezárni az ügyet, szal annyit mondok 2012.12.22. leszs esetleg nyugalom...

2012. jan. 8. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mindenkinek hogy válaszolt!

Utolsó! Én abba még bele se gondoltam hogy valaki annyira elhigyje ezt az egészet hogy elverje az összes pénzét életet "utolsó" nyaralására, de most hogy írtad igazad lehet, akár még a munkahelyükön is felmondhatnak hogy életük utolsó heteiben,hónapjaiban már nem akarnak dolgozni, és így várják a decemberi világvégét. Az is furcsa hogy már olvastam 2012.12.21-i,22-i és 23-i világvégéről is, szóval még a dátum se "tisztázott":D

A 2011.05.21.-es világvégéről én is hallottam, előtte megjelentek képek és videók az Apokalipszis lovasairól akik megjelentek az Egyiptomi tüntetésen, ezzel jelezve a közelgő világvégét, de május 21-én még sem történt semmi.

2012. jan. 8. 19:56
 9/14 anonim válasza:

18:24 vok..."utolsó" :D

igen igen erről a lovagos cuccról én is hallottam....röhögtem egy jót :D

2012. jan. 8. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:
Szia. Ha nem is világvége,de hatalmas napkitörés az állítólag lesz,ami akár két hétig is eltarthat. Gondolj bele,mekkora káoszt fog ez okozni ha valóban megtörténik. Sokaknak ez is felér majd egy világvégével. Pl. mikor volt Londonban a karácsony végi leárazás,az emberek úgy behülyültek,hogy egymást taposták,még halálos áldozat is volt.Akkor gondolj bele két heti áramszünet mit okozhat(na)?
2012. jan. 12. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!