Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan alakultak ki a világos...

Hogyan alakultak ki a világos hajszínek?

Figyelt kérdés

Ez hülyeség de leírom:

Lehetséges hogy úgy, hogy az emberek egyre északabbra költöztek, és ott nem volt nagyon meleg és napsütés?


2012. febr. 9. 10:37
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom a választ, szerintem senki sem, csak modellek vannak rá. Bőr esetében a világos bőr több D-vitamint jelentett, és szelekcióval kihullottak a kevés D-vitamint termelők. Hajnál viszont nem tudom, hogy előny lehet-e egy világos hajszín. Lehet a teljes pigmentrendszer együtt alakul ki, tehát világos bőr világos hajjal járt. Szerintem ez a logikus.
2012. febr. 9. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Elnézést, hogyha mégis van rá biztos magyarázat.
2012. febr. 9. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nem tudom a választ.


"Lehetséges hogy úgy, hogy az emberek egyre északabbra költöztek, és ott nem volt nagyon meleg és napsütés?"


Egyébként ez nem pont fordítva van? Mindig azt mondják, hogy nyáron kiszívja a nap az ember haját és akkor világosabb lesz.

De ez lehet, hogy hülyeség, nem tudom én sem, csak érdeklpdöm én is :)

2012. febr. 9. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 hollófernyiges ***** válasza:
Az eszkimók, a kanadai indiánok meg a szibériaiak évezredek óta jól el vannak szénfekete hajjal és mellé világos (ha nem is fehér) a bőrük. Szerintem inkább szexuális szelekció (=divat) lehet a dolog mögött.
2012. febr. 9. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Utolsó:


Ez hogy lehet divat? Természetes úton alakul ez ki...

2012. febr. 9. 13:27
 6/8 hollófernyiges ***** válasza:
Úgy divat, hogy valamiért a világosabb haj népszerűbb lesz és az ilyen férfiaknak/nőknek több gyerekük lesz (ősemberi szintről beszélünk). Az ok sokféle lehet, onnan kezdve hogy teszemazt a szőkék kevésbé tetvesednek, addig hogy volt egy világosabb hajú híres főnök/varázsló. De a jelenség létezik, az állatok sok külső jegyét magyarázzák így és komoly matematikai háttere is van.
2012. febr. 9. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az utolsó válaszolónak igaza van, jelenleg a legvalószínűbb modellnek a szexuális szelekciót tartják, és a jégkorszakra teszik a szőke hajszín kialakulását. Pont azért, ahogy ő leírta: feltűnő jelenség, mindenkinek tetszik, őt választják párnak, tehát több gyereke lesz, és ezzel a génjei is elterjednek, vagyis összességében több szőke fog ettől születni.

A kialakulás meg mutáció, feltehetően a neutrális modell alapján (bár annyi van már...), valaki egyszer csak szőkén született. Aztán ez annyira meglepő volt, hogy rögvest "az ősök kiválasztottja" lett, és az elterjedésben pedig bejön a szexuális szelekció és a "divat".

2012. febr. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
és miért jellemző ez egyes népcsoportokra?
2012. febr. 9. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!