Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Csak én látom úgy, hogy a...

Csak én látom úgy, hogy a biológiáról (vagy bármely tudományról) szerzett ismereteink igen csekélyek, mégis feldolgozhatatlan mennyiségűek egy ember számára?

Figyelt kérdés
2012. febr. 9. 10:38
 1/7 anonim ***** válasza:

Ezt csak az latja at aki nagyjabol tudja az a tudomanyt, legyen az biologia, fizika vagy akarmi.

Amikor nekikezd az emebr tanuni akkor rngetegnek tunik, de a vegen amr nem is az...

2012. febr. 9. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Valóban így van, és valamennyi tudományról elmondható, hogy ismereteink még nem teljesek.

Én pl. a fizikához állok közel, ezért erről tudok elsősorban nyilatkozni, számtalan megoldatlan probléma és rejtély van még előttünk, amit még ember meg nem oldott. De ez elmondható természetesen az orvostudományról is, ha már a biológiánál tartunk, azt hiszem ez könnyen belátható.

Mindehhez még sok kísérletekre és eredményekre van szükség, és hogy jobb módszereket ki tudjunk dolgozni, akár a betegségek gyógyítása tekintetében is.

2012. febr. 9. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Valaki azt mondta, hogy 2%-át ismerjük az emberi testnek, 98-at nem. Szerintem százalékot nem lehet mondani a teljes ismeret nélkül. El sem tudom képzelni, a fizika kutatásai milyen hatással lesznek egyszer az orvostudományra is.
2012. febr. 9. 15:01
 4/7 anonim ***** válasza:
66%

"Valaki azt mondta, hogy 2%-át ismerjük az emberi testnek, 98-at nem"


Ez hogy volna igaz?

2012. febr. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ezek ilyen szerény vélemények a témában. Van valóságalapja, indulj ki abból, hogy hány éve van ekkora szerepe a DNS-kutatásnak, az orvoslás alapja is az már.(vagy az lesz)
2012. febr. 9. 16:33
 6/7 anonim ***** válasza:

"Valaki azt mondta, hogy 2%-át ismerjük az emberi testnek, 98-at nem"


Azért ez meghatározhatatlan. Naponta jelennek meg olyan cikkek, amiben szorgos kis japán kutatók leközlik, hogy amit ötven éve sziklaszilárdan úgy hittük, tudunk, nem is úgy van a valóságban, de hogy mégis hogy működik, arról fogalmuk sincs, csak biztosan máshogy. Sokat tudunk, de sosem eleget, és mindig meglepő úgy szintek kerülnek elő, amiken még senki sem vizsgálta az eddigi ismereteinket. Egyre többet tudunk, és egyre kevesebb ez a több. :)

2012. febr. 9. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
17%
Szerintem egyáltalán nincs igazad.A biológia viszonylag nagyon is feltérképezett tudományág.Persze biztosan vannak még hiányosságok,de hát ez az világ rendje,olyan nincs,hogy mindent tudunk..Csak hasonlítsd össze pl. a részecskefizikával,vagy a csillagászattal,csak halovány teóriák és elképzelések vannak mindenre,és esély sincs egyelőre,hogy bármikor is biztos tudás birtokába jussunk..
2012. febr. 9. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!