Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nemrég vettem egy Celestron...

Nemrég vettem egy Celestron AstroMaster 114 EQ -t, ez egy kezdő csillagásznak megfelelő?

Figyelt kérdés

Szeretnék vele megnézni pár bolygót: Szaturnusz, Jupiter stb

meg mélyég-objektumokat, persze élvezhető minőségben. Ezzel lehetséges?

Hirtelen felindulásból vásároltam, régóta szerettem volna valami ilyesmit, találtam egy leárazást és nem akartam otthagyni.

Boltokban 40.000ft környékéről indulnak (google), én egy leárazáson a Cora-ban 28.000ft-ért vettem meg.

A probléma az hogy most rossz idő van és tavaszig várni kell, és izgat hogy megérte-e megvenni.


2012. febr. 11. 10:46
 1/10 anonim ***** válasza:
gondolom ez egy newton távcső. Nos ha jó minőségű akkor megérte. Sajnos nem igazán minőségiek az ilyen áruházi csövek. A tiéddel kb 180x nagyítás még jónak kell legyen. Ezt a holdnál bolygóknál és kettősöknél tudod kihasználni. Mélyégre elég a kisebb nagyítás. Nem kell várni tavaszig, hiszen most is tiszta az ég néha. Amúgy ne várj színeket. Max a jupiter, mars és szaturnusznál. Látogass el a makszutov honlapra, és ha bővebb infók érdekelnek a csillagváros fórumra. Az asod honlapján pedig találhatsz rajzokat, amik kb olyanok mint a valóságban láthatsz majd. Kezdő távcsőnek jó lesz. Sok dolgot megfigyelhetsz vele. Türelem és kitartás kell csak. Irodalomnak ajánlom a csillagatlaszt kistávcsövekhez, és az amatőrcsillagászok kézikönyvét. Csak ne add fel, ha valamit nem látsz elsőre. A szemnek idő kell a részletekhez. Kitartás.
2012. febr. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Igen newton távcső.

Köszi a biztatást :) és a linkeket, a rajzos oldalon amik vannak nagyon tetszenek :)

Ja és sajna erre az idő este mostanában párás ködös. Nem beszélve a -10 °C alatti hőmérsékletről. De amint egy picivel kellemesebb idő lesz kitelepülök :)

-Bár én már szabad szemmel is egy jó sötét helyen, eltudok mélyülni a csillagok látványában, képzelem mi lesz a távcsövön keresztül :D

-Addig is tanulmányozom a Pólusra állás technikáit :P

2012. febr. 11. 13:11
 3/10 anonim ***** válasza:
0%
ez az IQ-szint közepesen magasnak minősül, azaz teljesen átlagos, felsőoktatásba simán be lehet kerülni ilyen értékkel.
2012. febr. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:

Hmmm király :D és most hova sz*rjak ?


...kellet 3 perc mire rájöjjek mi az istenért írtad ezt.

De meg kell mondjam elég gyenge poénra sikeredett, máskor jobban tornáztasd meg az agyad :P

2012. febr. 12. 14:11
 5/10 anonim ***** válasza:
77%

"A probléma az hogy most rossz idő van és tavaszig várni kell"


Ez nem igaz. A jó (észlelő) idő az, amikor nincs felhő az égen, és a légkör nyugodt. Ez ilyenkor télen még talán gyakoribb is, mint máskor. Egy dologra vigyázni kell, ha a szobából mész ki észlelni, hagyni kell hogy a műszer átvegye a kinti hőmérsékletet. Az egyenetlenül hűlő tükör nagyon el tudja rontani a képet. Általában fél-1 óra elég hogy termikusan is "megnyugodjon" a készülék, és észlelésre alkalmassá váljon.


maci

2012. febr. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Köszi az infót, az időjárást már megvitattuk fentebb.

De tudod mit okoskám, menj ki szépen éjszaka a -15°C-fokba, álljál ki, fordítsd fel az értelmes fejed az égre és ha olyan tiszta az ég amennyire mondod akkor lökd a tudományt ide.

-De már fentebb leírtam hogy amint elfogatható idő lesz kimegyek, de az előrejelzés még nem ezt mutatja. (Valószínűleg ezt az infót már nem sikerült feldolgozni)

-De amúgy se az időjárás volt a kérdés...

Ja és nem kell fogyatékosnak nézni... Tudom télen is lehet látni az eget...

nem véletlenül vettem csillagászati távcsövet...

-besz*rok miért kell egyből h*lyének nézni az embert....

Te, helyesírási hibát nem vétettem? Abba is bele kéne még kötni.... már hiányzik

2012. febr. 13. 18:13
 7/10 A kérdező kommentje:
Bocs a hirtelen felindulás miatt
2012. febr. 13. 21:11
 8/10 anonim ***** válasza:

Hát tudod barátom segítsen neked az, akinek kettő vagy több édesanyja van. Én csupán annyit szerettem volna megmutatni neked (mert egyértelműen nulla észlelési tapasztalatod van...), hogy télen rendszerint sokkal jobbak az észlelési körülmények. És hogy ne lepődj meg, ha a hűlő műszered szar képet produkál. Elárulom Neked soha a büdös életbe nem fogsz olyan jó eget kifogni a számodra kellemes meleg éjjeleken, mint amilyennel most dolgozhatnál a télen. Ezekszerint te is csak ilyen koca észlelő akarsz lenni, aki megijed egy kis mínusztól. Elárulom továbbá, hogy bizony bizony ilyenkor is észlelek, és egy valamit magára adó amatőr vagy nem amatőr csillagász is megteszi! De neked soha nem lesznek ilyen élményeid ha ilyen kis szemellenzős, "hobbyészlelő" leszel....


Üdvözlettel: egy akár -20 fokban is észlelő amatőrcsillagász

2012. febr. 14. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Az első vagyok, de az utolsó hszt is osztom. Bizony télen a légköri viszonyok jobbak, bár a derült időszak talán kevesebb. Ha derült, akkor meg hideg van, igaz fel lehet öltözni. Nyáron meg szúnyogok vannak :D szal ok a felindulás, de nem kioktatásképp lett írva neked. Ajánlottam a csillagvárost, ott rengeteg hasznos dolgot megtudsz erről a szép hobbyról. Az ablakból való észlelést nem ajánlom. A kiszökő meleg levegő tönkreteszi a képet, üvegen keresztül pedig a látottak egyenlőek a nullával. Én is kijárok akár minusz húsz fokba is, bár nem egy egész estére, de ha a felhőzet engedi legalább 2 órát kinn vagyok. Sőt, ugye ajánlottam az asod weblapot is. Nos mivel komoly fényképezőm nincs, így én is rajzolok. Ha valóban érdekel a csillagászat annyira belemerülsz pl egy rajzba, hogy azt veszed észre nem is fázol, és a tervezett 2 órás észlelés már a3dikban jár.
2012. febr. 14. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Pont ma voltam kint egyelőre csak az első megfigyelésem volt, sokat nem tököltem fogtam és belőttem a holdat szép nagyon :) le is sikerült fotózni, tényleg elrepül az idő :P
2012. febr. 29. 21:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!