Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi legyek, ha nagy leszek?!

Mi legyek, ha nagy leszek?!

Figyelt kérdés
Főleg bioszból, és kémiából vagyok jó, de nem birom a vért, szeretek írni, és állítólag tudok is, de az írásból nem biztos, hogy meg tudok élni, szeretek fotózni, de ezzel ugyanaz a helyzet, van valami ötletetek, hogy ezzel mit tudnék kezdeni? Kérlek, fontos lenne!

2012. febr. 11. 20:54
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Ha tudod a kémiát tanulj vegyi gépésznek, így eltudsz menni gyógyszer gyárakba majd gépkezelőnek akik azért nem keresnek rosszul.
2012. febr. 11. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
És vegyi gépészként mit kéne csinálnom, úgy értem, mivel foglalkozik egy vegyi gépész, hol dolgozik stb. stb. tudsz olyan oldalakat, ahol utána tudnék nézni?
2012. febr. 11. 21:04
 3/17 anonim ***** válasza:

Bioszból és kémiából jó vagy, akkor neked vegyésznek kell tanulni, és akkor valamelyik gyógyszergyárban nem a gépeket fogod javítgatni, hanem a laborban, vagy hasonló helyen magában a gyógyszergyártásban, kutatásban, stb. fogsz tudni dolgozni.

A fotózást tanuld, hogy kirándulások, utazások alatt tudj minél szebb, és tökéletesebb képeket készíteni. Ha még mellé le is tudod írni, a kirándulásokon történteteket úgy, hogy azt mások is szívesen olvassák, mint útleírást, akkor az ilyen irányú érdeklődésedet sem kell félretenni.

2012. febr. 11. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:

utána néztem, és ez a gyógyszerész szakma egyre jobban tetszik... tisztára el tudnám magam képzelni a fehér köpenyben, ahogy kikeverem a gyógyszereket, eligazítom a betegeket, szerintem illik hozzám ez a munka, viszont van még néhány kérdésem:

1. Mennyit keres egy gyógyszerész?

2. Miből kell hozzá érettségiznem?

3. Mennyire nehéz gyógyszerészként elhelyezkednem? Mekkora a túljelentkezés az állásokra?


És azt hiszem az írás, és a fényképezés marad hobbi, és reménykedek, hogy egyszer még elérek vele valamit, de végülis tudom a kettőt (gyógyszerészet, írás-fényképezés) egyszerre is csinálni nem? Hazamegyek a munkából, és otthon, ha van egy kis szabadidőm fotózgatok, meg irogatok, ez így összeegyeztethető nem?

2012. febr. 11. 21:37
 5/17 anonim ***** válasza:

Igen, szerintem is össze-egyeztethető, ill. sajnos úgy néz ki, hogy egyelőre ezen a téren csak ez a lehetőséged lesz, mert megélni a fotózásból és az írásból valóban nem lehet.

Hogy miből kell érettségizned? Az a legbiztosabb, ha a tanáraidat kérdezed meg, bár a kémia-fizika-matek biztosan kell hozzá, hiszen ezek igen szorosan kapcsolódnak egymáshoz. No meg valószínűleg az angol nyelv, a szakirodalmak olvasásához, illetve a szakmai előmenetelhez nem árt, ha abban is jó vagy.

De csak abban az esetben indulj el ezen az úton, ha valóban szereted ezeket a tárgyakat, mert biztos, hogy nem lesz könnyű.

Hogy mennyit lehet vele keresni? Addig, mire odáig eljutsz, évek telnek el, ki tudja, mi lesz akkor a magyar gazdaságban? Azért kell, hogy nyelveket is tanulj mellé!

2012. febr. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

1. Sokat!

2. Biosz, kémia emelt

3. A SOTE-n gondolom az első félévben kiszórják a fele társaságot, nem lesz gond az elhelyezkedéssel. Vegyészekre nagyon nagy az igény.

2012. febr. 11. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:
te jo eg!!!! valahol azt olvastam, hogy esetleg a fizika is fontos lehet egy gyógyszerésznek, én síkhülye vagyok a fizikához! Ennek van valóságalapja?
2012. febr. 11. 21:50
 8/17 A kérdező kommentje:
jaj, most olvastam, amiket küldtetek, eddig nem adta ki a gép, mindig ezt csinálja, szóval télleg kell fizika :(
2012. febr. 11. 21:52
 9/17 anonim ***** válasza:
Számodra a legideálisabb foglalkozás: marskutató.
2012. febr. 11. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Besenyő Pista Bácsinak köszönöm az ötletet! :D
2012. febr. 11. 21:55
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!