Mi legyek ha nagy leszek?

Figyelt kérdés

Most vagyok másodikos gimiben és ezek a kedvenc tantárgyaim : kémia, biosz, angol, német, info.


Szerintetek ezekkel mi lehetne belőlem ami jól fizet?


2012. jan. 15. 18:33
 1/7 anonim ***** válasza:

informatikus

kémia-biosz esetébe elmehetnél gyógyszerésznek vagy biológusnak

2012. jan. 15. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha szereted a kémiát (egy kicsi biosszal kiegészítve), menj gyógyszerésznek. Nyelvekkel konkrétan ne foglalkozz, főleg, ha másból is jó vagy, mert az önmagában kevés. Ha szereted az infót, menj informatikusnak, bárrrr... szerintem azt csak akkor fogod szeretni/elviselni, ha kocka vagy, amúgy eléggé leszív.

Legjobb barátom gyógyszerésznek tanul. Elég érdekes szak, és hiány van gyógyszerészekből. Mármint nem patikusokról beszélek. Hanem olyanokról, akik pl a TEVÁnál vannak, és az aláírásuk kell bizonyos dolgokhoz. Na ők nagyon jól keresnek.

2012. jan. 15. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Nagy kocka vagyok. :D


Amúgy a gyógyszerészet mellett van élet? Mert ugye ahhoz rengeteget kell tanulni meg sokat is kell majd dolgozni. Habár legalább jól megfizetik :D

2012. jan. 15. 21:30
 4/7 bensdorp ***** válasza:
Egyetem alatt nagyon-nagyon kevés időd van, csak a tanulás rovására van élet, de a munka már nagyon emberi, 8 óra után szépen hazamehetsz, és otthon nem kell folytatnod. Nagy ellentétben az orvosi pályával. Az egyetem rendkívül nehéz, de ha összehasonlítod az 5 évet a következő 40 évvel... Megéri.
2012. jan. 15. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

igen. elég nehéz a gyógyszerészet. de szerintem is megéri, HA szereted a kémiát. azoknak szokott problémájuk lenni, akik azt nem tudják. szóval azt tanuld, ha gyógyszerész akarsz lenni. ;)

és az informatika.. hát, lány vagyok, én is szoktam játszani ezzel-azzal, de ennyi. én látom a bátyámon, hogy az informatikusok k*rvajól keresnek, ő pl jelenleg No.-ban dolgozik, 26 éves és már megtakarított vagy 10 millát (najó, kiadásai eddig nem nagyon voltak, szüleim alátettek mindent) de akkor is, saját lakása van pesten (amiben nem ő lakik. na mindegy.) De alig van itthon, nincs barátnője, és rohadtul magányos. És ez az informatikusoknál eléggé megfigyelhető tendencia.

2012. jan. 16. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Jah ez a gyógyszerész dolog nagyon jó lenne. Csak hát erre el kell köteleznem magam, kb 4-5 évig kb. nem lenne mellette életem :D


De igaz ha a következő 40-50 évet nézem akkor rohadtul megéri.

2012. jan. 16. 14:57
 7/7 bensdorp ***** válasza:
Hoppá, azt kifelejtettem, hogy városi patikákban és kórházi gyógyszertárakban kell ügyelni is havonta meghatározott alkalommal - hétvégén és éjjel.
2012. jan. 16. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!