Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ha a kör egy végtelen sokszög,...

Ha a kör egy végtelen sokszög, és a körvonal minden pontja egyenlő távolságra van a középpontól, és egy egyenes legalább 3 pontból áll, akkor ez nem ellentmondás?

Figyelt kérdés
Mivel ha egy egyenes legalább 3 pontból áll, akkor a kezdő és végpontja egyenlő távolságra van a kör középpontjából, de az egyenes többi pontja már nem. A sokszög pedig egyenesekből áll.

2012. febr. 26. 20:47
 1/5 anonim ***** válasza:
de ,de igen ez ellentmondásos :)
2012. febr. 26. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Eppen ezert a kor nem egy vegtelen sokszog. A kor az kor. Es nincs ellentmondas.


Meg mi az a baromsag, hogy az egyenes minimum 3 pontbol all? Milyen EGYENES all 3 pontbol??? Rajzolj nekem egyet!


A sokszog nem egyenesekbol all.

2012. febr. 27. 02:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
A körvonal nem tartalmaz egyenes szakaszt.
2012. febr. 27. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát bizony a határérték és a végtelen fogalma nem egyszerű. Sokan belefutottak már ezen az alapon jóval bonyolultabb hamisságokba is.


1. A végtelen nem olyan szám, mint mondjuk az 1500. Ennélfogva nincs végtelen sokszög, csak véges számú csúcsból álló (ha már itt tartunk: szabályos!!!) sokszögek sorozata, ahol, amennyiben a csúcsok száma tart a végtelenhez, akkor az egyenes szakaszokból álló oldalak egyre rövidebbek, így határesetként a körvonalhoz tartanak.

2. Egy egyenes végtelen sok pontból áll. Amire te gondolsz: egy egyenest két (és nem három) pontja határozza meg.

3. Egy egyenesnek nincs kezdő és végpontja.

4. A sokszög (úgy általában) egyenes szakaszokból áll (amelyek hosszúsága általában különböző, szögeik pláne).


Ennyi sok hibás feltételből már sokkal hajmeresztőbb állításhoz is el lehet jutni kis fantáziával. Pedig számos további hibát fel sem soroltunk.

2012. febr. 27. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Igen, amint az már kiderül, laikus vagyok, és ez az ellentmondás középiskolás koromban jutott eszembe, amikor azt tanultuk, hogy a kör egy végtelen sokszög.

Mást írtam, mint amit gondoltam, szóval nem egyenes, hanem egyenes szakasz. Tehát egy szakasznak van egy kezdőpontja, meg egy végpontja, és, feltételezem, van a kettő között is valami.

2012. febr. 27. 13:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!