Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nagy az esélye annak, hogy...

Nagy az esélye annak, hogy vörös hajú gyerekem legyen ilyen esetben?

Figyelt kérdés

Valamiért nagyon bejönnek a vörös hajú lányok, viszont nem szeretnék vörös hajú fiút, kislányba pedig mindenképp szeretnék egy szőkét,a második kislány lehetne vörös hajú.

Én szőke vagyok, és vörös hajú lány partnert szeretnék.


2012. febr. 27. 20:16
 1/4 anonim válasza:
ezt nem ilyen egyszerű megtervezni. mindenképp függ a nagyszülők hajszínétől is, de a gyerekvállalás nem úgy működik, hogy ezt szeretnék, vagy azt szeretnék. azt se döntheted el, hogy fiad vagy lányod szülessen, nemhogy a hajszínét. de egy szőke és egy vörös hajú embernek lehetnek szőke és vörös gyerekeik is, ha a partnered szülei is szőkék, akkor nagyobb eséllyel csúszhat ba egy-egy baba mindkét hajszínből mert a szőke hajszín recesszíven öröklődik, tehát csak akkor lesz olyan, ha az anyuka és az apuka is képes a "szőke haj génjét" továbbadni.
2012. febr. 27. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azon kívül az, hogy neked és a partnerednek milyen hajszíne van, még nem határozza meg egyértelműen a gyerek hajszínét. Nálunk a szülők sötét hajszínűek, mégis mindkét testvérem szőke.
2012. febr. 27. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Nem tervezem én, csak mondom jó lenne ha így lenne. :) Most akármilyen hajjal fog születni, attól még szeretni fogom. Vörös fiút meg csak azért nem annyira szeretnék, mert nem a legjobb a vörös egy fiúnak.

Az én szüleim mindketten barnák, édesanyám sötétbarna, édesapám ilyen világosabb, akkor semmi esélye sincs a szőke gyereknek? A családban egyébként csak én maradtam természetes szőke, a tesóm is bebarnult.

Akkor bennem megvan ez az úgynevezett "szőke gén" vagy mi, és ha a partneremben is meglesz, akkor lehet szőke gyerek?

Amúgy én úgy gondolom, hhogy a vörösekben nem nagyon található meg ez a gén, illetve dominál is a szőke felett nem?

2012. febr. 28. 04:59
 4/4 anonim ***** válasza:
Keress egy vörös partnert, fogadjatok örökbe egy szőkét és egy vöröset - teszel egy nemes lépést a túlnépesedés ellen is. ;)
2012. febr. 28. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!