Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyi az esélye, hogy szőke...

Mennyi az esélye, hogy szőke hajú gyerekem legyen a jövőben?

Figyelt kérdés

Ha pl egy barna hajú barna szemű a partnerem, én pedig szőke zöld szemű vagyok. Van néhány világosszőke tincsem, a nagyrésze sötétebb, olyan aranyszőkének mondanám.

Édesapám világosbarna zöld szemű(kicsikorában szőke volt) édesanyám sötétbarna hajú kék szemű.


Mennyi az esélye hogy legalább egy szőke gyerekem szülessen a jövőben?


2012. febr. 12. 21:49
 1/7 anonim ***** válasza:
Nálunk édesapám is és édesanyám is zöld szemű , anya barna hajú apa szőke.Én is és a húgom is szőke kék szeműek vagyunk.Gondolom azért mert mind a kettő nagypapa kék szemű anyai és apai ágról is.
2012. febr. 12. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
a néger a partnered akkor nem sok
2012. febr. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
25%
2012. febr. 12. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Csak 25? Az nagyon kevés...
2012. febr. 13. 01:39
 5/7 anonim ***** válasza:
És a 25% is csak akkor, ha a partnered egyik szülője szőke volt. Nem kicsi ez az esély, különösen, ha nem egy gyereket vállaltok, hanem többet, mert akkor nagyobb valószínűséggel lesz valamelyikük szőke.
2012. febr. 13. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fogadjatok örökbe egy szőke gyereket. ;) Tesztek egy apró, de mélyen tiszteletreméltó szívességet túlnépesedett Földanyának, és bebizonyítjátok, hogy szeretetek "tárgya" valóban a gyermek, nem az ösztönök kielégítése.
2012. febr. 13. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 DarkChii válasza:
Igen, ahogy már írták előttem nagyon sokat számít hogy a nagyszülők milyen szeműek, hajúak. Én anyukám barna hajú barna szemű, apukám szőke hajú kék szemű. Én szőke, zöld szemű lettem, hiába erőteljesebbek (állítólag) a barna gének. Valószínűleg azért lett így mert anyukám felmenői között is volt már szőke hajú.
2012. febr. 23. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!