Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi okozza a gravitációt?

Lacatka kérdése:

Mi okozza a gravitációt?

Figyelt kérdés

2012. febr. 29. 20:01
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
81%
A tömegvonzás.
2012. febr. 29. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
Pontosabban a gravitáció egy kölcsönhatás a tudósok szerint ezt a graviton nevű részecske okozza de ezt egyelőre még nem sikerült bizonyítani.
2012. febr. 29. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim válasza:
a kvarkok
2012. febr. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
A gravitációt a tömeg okozza, és a feltételezett graviton részecske közvetíti.
2012. febr. 29. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:

Még ma sem létezik olyan elmélet, ami kifogástalanul vissza tudnál vezetni más fogalmakra.


Itt vagy néhány eddig sikertelen próbálkozás:

[link]

[link]

[link]

2012. febr. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Őhm, a tömeg, de legalábbis arányos vele. Azt pedig talán a Higgs-bozon? :D Régen volt..
2012. márc. 1. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

De mi táplálja a gravitációt?


Úgy értem: ahhoz, hogy a gravitáció körpályán tartson egy testet, energia szükséges (hiszen erőkifejtés történik), de ha energiaáramlás történik, akkor annak jönnie kell valahonnan, ergo vagy a sebessége, vagy a hőmérséklete csökken a testnek, nem?

2012. márc. 1. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 A kérdező kommentje:
Vajon az nagy baromság lenne, ha én azt gondolnám ,hogy az univerzum nem végtelen és határtalan, hanem éppen ellenkezőleg véges és szigorúan határolt ! A benne lakó vákuum pedig úgy viselkedik mint a víz. Amikor bele dobunk egy tárgyat PL.:követ,holdat,bolygót,napot,kvazárt,galaxist, akkor ezek ki akarják szorítani a teret,Archimédes törvényére hivatkozva ,csak éppen nincs hová! Ekkor belép Newton és a hatás ellen hatás törvénye értemében meg magyarázza a gravitációt ! Azt mondja: Kedves égitestek, ha ti megjelentetek az én univerzumnak nevezett zárt és üres gömbömben annak az az ára hogy a gömb fala ugyan akkora erővel hat vissza rátok amekkora a tömegetek! Így nem kellenek misztikus gravitonok meg mindenféle humbug.Persze tudom ,hogy az univerzum tágul ,ezért feltételezek némi flexibilitást a "falon",de ez mindenképpen kisebb mint a kifelé ható erő!
2012. márc. 1. 13:09
 9/20 anonim ***** válasza:
Nekem úgy tűnik, ennek semmi értelme.
2012. márc. 1. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
Az univerzum nem végtelen ez csak egy ostoba tévhit.
2012. márc. 1. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!