Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a megoldás? (Kérdésed túl...

Mi a megoldás? (Kérdésed túl rövid, a magyarázatod hosszú. )

Figyelt kérdés

Minden sorban megadtunk egy tulajdonságot és négy-négy anyag nevét. Válaszd ki soronként azt az egy anyagot, amire jellemző a megadott tulajdonság, majd a helyes válaszok előtt lévő betűket olvasd össze. Így egy tudós vezetéknevét kapod meg. A tudós életével, munkásságával kapcsolatban állításokat fogalmaztunk meg, de egyik hamis. Keresd meg!


Vegyület: H: desztillált víz A: levegő B: permetlé K: földgáz

Félfém: F:hidrogén E:bór R: oxigén O:nitrogén

Elem: A: vas-szulfid V: réz T: szén-dioxid R: szőlőcukor

Savas kémhatású: N: szappanoldat L: meszes víz I: nátronlúg E: ecet

Nem használhatjuk indikátorként: D: tea B: lakmusz A: vöröskáposzta-lé S:jódtinktúra

Anyagmennyisége másfél mol: V: 54 g alumíniumatom E: 80 g kalciumatom Y: 18 g szénatom T: 28 g nitrogénatom



Ő fedezte fel a Co vegyjelű elemet.


Nobel-díjas tudós.


Rutherford laboratóriumában is dolgozott.


Holdi krátert is neveztek el róla.


Én szerintem 1:B 2:E 3:V 4:E 5:B 6:Y

Googleztem de nem jött ki semmi?

Szerintetek mi a megoldás?


2012. febr. 29. 20:37
 1/2 anonim ***** válasza:
1. válaszod és5. válaszod rossz. A desztillált víz vegyület, és a jódtinktúrát nem használjuk indikátornak. A név Hevesy (György). Valóban nobel-díjas, dolgozott Rutherforddal és neveztek el róla krátert. a Co a kobalt vegyjele, amit egy Georg Brandt nevű ember fedezett fel 1735-ben (wikipedia), szóval az a helytelen.
2012. febr. 29. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi
2012. márc. 3. 09:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!