Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogy kell elképzelni azt a...

Hogy kell elképzelni azt a helyet az univerzumban, ahol nincs tér és idő?

Figyelt kérdés
2012. márc. 1. 01:14
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Valahogy így.Remélem rájössz hogyan kell használni...

[link]

2012. márc. 1. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
a semmit a legkönnyebb elképzelni, nem kell hozzá nagy tudás
2012. márc. 1. 01:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Aki nem ért hozzá, minek ír???


Az univerzumban nincsen ilyen hely. Az univerzumnak pont az a lényege, hogy a téridő alkotja.


Az univerzumon kívül van a semmi, ahol nincs téridő... de ezt ne úgy képzeld el, hogy mész, mész, azt' egyszer csak vége mindennek és jön a semmi - hanem úgy, mint egy lufinál. Ott is akármeddig mehetsz, soha nincs vége - _más_ irányban kellene elindulnod, de olyan irány a lufin nem létezik.

Ugyanígy az univerzumban sincsen olyan irány, amerre elindulva kijuthatsz a semmibe.

2012. márc. 1. 03:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Első.

Érdekes amit mutattál.


Harmadik.

Tudom, hogy nem kell hogy létezzen, csak így fogalmaztam meg.



Na de valahogy csak oda lehet jutni... Azt mondják egyre gyorsabban tágul, és ha én oda megyek a tágulás szélére? Mert elvileg oda el lehet jutni, szerintem.

2012. márc. 1. 13:45
 5/11 anonim ***** válasza:

"Azt mondják egyre gyorsabban tágul, és ha én oda megyek a tágulás szélére? Mert elvileg oda el lehet jutni, szerintem."

Még mindig nem érted a dolgokat. Ha felfújnak egy lufit, az is tágul. Ott hogyan akarsz eljutni a "tágulás szélére" ?

Nincsen olyan!

A világunk is úgy tágul, hogy közben sehol sincsen széle!

Egyszerűen a benne húzható egyenes lesz hosszabb - pont úgy, mint a lufin.

2012. márc. 1. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Ugye a lufin belül vagyok...

Ha gyorsabban megyek, mint ahogy fújják a lufit. Akkor eljutok a szélére, vagyis a gumiig. Azon túl meg a lufin kívülre.


Ha gyorsabban megyek, mint ahogy tágul a világűr, akkor eljuthatok oda is...

2012. márc. 2. 00:22
 7/11 anonim ***** válasza:

Kérdező, még mindig nem érted.

TE A LUFI FELÜLETÉN TUDSZ MENNI.

Ha gyorsabban mész, mint ahogy fújják, akkor hamarabb megteszel egy kört, minthogy a duplájára dagadna.

DE KIJUTNI AKKOR SE FOGSZ!


Így már érthető?


A világunkkal ugyanez van, csak eggyel több dimenzióban.

2012. márc. 2. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Kezdem érteni, csak felfogni nem tudom...


A lufi felülete 2 dimenziós, ha 2 dimenzióban tudunk csak járni, akkor nem jutunk ki róla.

Az univerzum 3 dimenziós, ha 3 dimenzióban járunk, akkor nem jutunk ki belőle. De hogy kötődik össze az univerzum egyik pontja a másikkal, mint a lufi felülete?


Ahoz, hogy a 2D-s felület össze kötődjön, 3D kell. Hogy a 3D össze kötődjön, akkor 4D kell.

Akkor az univerzumból is ki lehetni 4 dimenziós mozgással... És hova?

2012. márc. 2. 01:57
 9/11 A kérdező kommentje:
* lehet jutni
2012. márc. 2. 01:58
 10/11 anonim ***** válasza:

"az univerzumból is ki lehetni 4 dimenziós mozgással..."

Igen, ha ténylegesen létezik ez a dimenzió.

És ráadásul olyan, mint a másik három.

A húrelmélet szerint pl. sok dimenzió van, de ezek annyira fel vannak csavarodva, hogy még egy atom sem fér el bennük, csak az atomnál kisebb alkotórészek.


"És hova?"

Ma úgy gondoljuk, hogy a mi téridőnkön kívül a semmi van. Ebben nem létezik anyag vagy erőtér, nem lehet mozogni, és még a fény sem terjed, csak a gravitáció.

2012. márc. 2. 02:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!