Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mi a rosszabb, ha valaki...

Mi a rosszabb, ha valaki WOW-ozik vagy ha megszállott spirituális?

Figyelt kérdés

Azért kérdezem a természettudományok kedvelőit, mert ők látják az áltudományokat hitelesen, más kategóriában elfogúltak lennének az emberek.


Eddig azt hittem a WOW, facebok kockáknál nem lehet rosszabb, de tévedtem ? http://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__magia-okkultizmus__2..


2012. márc. 4. 09:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
A megszállottság megszállottság. Amíg másoknak nem árt vele valaki, nem igen van túl sok joga senkinek sem beleszólni az életébe. Persze ha nagykorú.
2012. márc. 4. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Ez esetben a kérdést finomítom picit, melyikkel lesz az ember valóságtólelrugaszkodottabb.
2012. márc. 4. 09:56
 3/12 anonim ***** válasza:
Én is kocka vagyok, de inkább programozok mintsem játsszak. A wow olyan dolog, hogy van akinek hasznára van, van akinek nem. Az ilyen lehúzós spirituális marhaságok pedig mindig ártanak, mivel attól hogy wowozol, nem leszel bolond, miközben ha várod a Plejádok meg hasonlók érkezését akkor ott van valami gikszer.
2012. márc. 4. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

en mindkettonek voltam megszallotja (wow helyet en lineage2-t jatszottam) ugyhogy sajat tapasztalataim alapjan batran mondhatom hogy ez is, az is egyforman rossz hatassal van az ember eletere.

Sokkal kellemesebb szabadon elni!:)

2012. márc. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Én a wowot 12évesen kezdtem 16 évesen hagytam abba. Megtanultam belőle angolul, felvettek egy jó gimnáziumba és sok embert ismertem meg, akikkel máig tartom a kapcsolatot.

Aki mindenféle démonokban hisz, és várja a világvégét + csillagjegy alapján választ magának párt azzal valami baj van, de ő nyilván így érzi jól magát. Addig míg árt nekem, engem nem zavar.

Melyik a rosszabb? Szerintem nem lehet összehasonlítani, mert mind a kettő kategória jól érzi magát úgy, ahogy van.

2012. márc. 4. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szerintem csak féltékeny vagy, mert nincs pénzed WOW-ra és nincs elég fantáziád sem ahhoz, hogy lekösd magad.
2012. márc. 4. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 2xSü ***** válasza:
100%

Szerintem mindennek van mértéke és helye, amely szerint konkrét esetben meg lehet valamit ítélni. A megszállott spirituális érdeklődésben azért ott van a Dalai Láma, XVIII. Benedek pápa is, de az összes vallás és ezoterikus irányzat összes papja, erős hívője.


Hogy melyik a rosszabb, azt leginkább társadalmi szinten lehet jól értelmezni. Ha a társadalomnak kára származik belőle, akkor a dolog káros, rossz. Ha az egyénnek származik belőle gondja, akkor az azért a társadalom problémája is.


Ha valaki egy órát játszik naponta – mondjuk TV nézés helyett – azzal nincs gond. Ha nem megy a szellemi fejlődése, a hétköznapi tevékenységei rovására, akkor remek formája lehet a kikapcsolódásnak.

Ha valaki viszont munka és tanulás helyett is játszik, megváltozik az értékítélete, gondolkodása, ha függőség alakul ki a játékkal kapcsolatban az nagyon negatív.


Ha valaki filozofikus alkat és a különböző – vagy egyetlen – spirituális tanításból valódi felismerésekre jön rá, segíti az illetőt a világ jobb megértésében, megélésében, elfogadásában és jobb emberré teszi, az jó.

Ha valaki viszont félreérti ezeket a tanokat, elmerül benne úgy, hogy közben egy álomvilágban él, amely nem felel meg a valóságnak, ha a valódi tettek és célok helyett kívülről várja életének megváltozását, irányítását, az ugyanúgy káros lehet.


Ha valaki megszállott, attól még nem biztos, hogy káros következményei vannak a megszállottságának. Egy megszállott spiritualitásban hívő emberből remek pap lehet pl. De ha valaki programozó, játékfejlesztő, akkor majdnem, hogy munkaköri kötelessége ismerni egy játékot. Ha a megszállottságát alkotássá, tudássá tudja konvertálni, akkor az nagyon jó tud lenni.


Bár azt gondolom, hogy egy játékra irányuló megszállottság ritkán jár a társadalom és az egyén számára hasznos tettekkel, gondolatokkal. A leggyakrabban pont az a baj vele, hogy a megszállott ember túl sok időt, energiát, sőt akár pénzt öl bele egy olyan dologba, aminek nincs jelentősége hosszútávon, nem járul hozzá semmihez.


Gondold át, hogy ha valaki mondjuk tizen-huszonévesen WOW megszállott, az tulajdonképpen ebből mit profitál, amit fel tud mutatni mondjuk 60 évesen, aminek akkor még jelentősége, vagy egyáltalán nyoma van?


Mondjuk azért azt hozzáteszem, hogy maga a játék, mint műfaj a régi időkben eléggé spirituális jellegű volt. Az ókori szenet, a sakk, a gó, mind-mind valamiféle filozófiai, vallási jelentéstartalommal is rendelkezett. A számítógépes játékoknál persze ez már nincs így. Viszont rámutat ez a tény arra, hogy a játék is lehet eszköze a szellemi fejlődésnek.


Még egy dolog: A világ régi és mai nagy spirituális gondolkodóit azért úgy általában ismerjük. A világ legjobb játékosait maximum egy szűk réteg, és csak a mai játékosokról van szó. Tudjuk a régi idők nagy vallásalapítóinak, szentjeinek, gondolkodóinak a nevét, de hogy ki volt pl. a XIX. század legjobb sakkjátékosa, vagy ki volt a X. szádaz legjobb gó játékosa? Ha fenn is maradt a neve, azt kevesen ismerik. Érdemes rajta elgondolkodni, hogy miért.

2012. márc. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 2xSü ***** válasza:
A konkrét beidézett GYK kérdésedre meg azt mondom, hogy az illető valószínű egy tizenéves srác/lány, aki elkezdett érdeklődni a nem materiális dolgok iránt. Idővel valószínű, hogy rájön, hogy a dolog azért erősen nem így működik. Amit ő akar csinálni, az konkrét dolog. Amiből meg olvassa, azt meg valamiféle szimbolikus tanmesének, vagy pszichológiai gyakorlatnak kellene értelmezni. Ha viszont jól csinálja, akkor időközben rálelhet olyan vallásokra, ezoterikus irányzatokra, amelyek már valóban képviselnek valami hasznos tanítást, amelyek tényleg építő irányban viszik az illetőt és nem az álomvilágban, hanem a tényleges hétköznapi valóságban.
2012. márc. 4. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
szeretnem hozzafuzni hogy a spiritizmus es a spiritualitas, ket kulombozo fogalom.a kerdezo az elobbit ertette a kerdeseben.
2012. márc. 4. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Sztem alapvető különbség van köztük, a hobbi iránti megszállottságból jóval nagyobb eséllyel gyógyul ki vki mint a vallásos meggyőződéséből.
2012. márc. 7. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!