Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mondanátok jó érdekes fizikai...

Mondanátok jó érdekes fizikai kísérleteket?

Figyelt kérdés

kaptam egy feladatot azt,hogy fizikai kísérletet kell csinálnom valami nem túl bonyolult látványos kéne már egy ideje keresgélek a neten de egyelőre nem találtam semmit.

Ötleteket szeretnék köszönöm előre is!:)


2012. márc. 10. 17:04
 1/4 PótPápuaPuapó ***** válasza:

Kicsit veszélyes, úgyhogy csak szabadban csináld meg:


Egy befőttesüveg fémtetejére szúrj egy lyukat. A befőttesüvegbe önts egy kevés sebbenzint (gyógyszertárban vehetsz), gyorsan tedd rá a kupakot, és rázd fel. Amikor felráztad, a benzin párája elkeveredett a levegővel. felrázás után gyorsan egy égő öngyújtót tarts a tetőn lévő lyukhoz.


(NEHOGY A HÁZBAN, GARÁZSBAN CSINÁLD!!!


Egyébként szertar.hu

2012. márc. 10. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 PótPápuaPuapó ***** válasza:

Jaj, el is felejtettem.

Ha meggyújtod a tetején a benzingőzt, azzal létrehoztál egy egyutas pulzáló sugárhajtóművet.

Az üveg pedig el fog majd törni a hőmérsékletkülönbség miatt.

2012. márc. 10. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:

Vízforralás szobahőmérsékleten: Kell egy fecskendő és víz.

Felszívsz egy kevés vizet a fecskendőbe befogod a végét majd tovább húzod a fecskendő végén lévő valamit és ha jól csináltad a lecsökkenő nyomás miatt a víz felforr.

2012. márc. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a kísérleteket megpróbálom megcsinálni őket és ha sikerülnek akkor lehet h ezeket fogom megvalósítani suliba is:)
2012. márc. 11. 11:32

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!