Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy csimpánz mennyivel erősebb...

Egy csimpánz mennyivel erősebb egy átlagembernél? És vajon ki kerekedne felül egy csimpánz és egy erőember vagy tapasztalt harcművész összecsapásában?

Figyelt kérdés
2012. márc. 11. 23:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
26%

Egy átlag embernél sokkal. A csimpánz egész nap a fán lóg, karban tartja az izmait, az átlag ember meg az interneten.


Csimpánzzal szemben szerintem nem sokat számít, hogy harcművész-e az illető. Persze valamennyit biztos, elvégre egy harcművész edzett és kiélezettebbek a reflexei, viszont a harcművészeteket emberek legyőzésére alkották meg, nem állatokéra. Az erőembernek pedig valószínűleg lassabb a mozgása és gyengébbek a reflexei a harcművésznél.

2012. márc. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
5%

Egy csimpánz kb. 3-szor erősebb mint egy ugyanolyan (50 kg) ember. Egy 80 kg-os embernél kb. 2-szer erősebb, és persze sokkal gyorsabb. Harcművész felveheti vele a harcot, ha erre van kiképezve, vagy van megfelelő fegyvere.

Erőember kötélhúzásban próbálhat megküzdeni vele, de elég kis eséllyel.

2012. márc. 12. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
46%
Egy harcművész sztem legyőzné mert sokkal gyorsabb, másrészt a csimpánznak meg beépített fegyvere van(hegyes fogak).
2012. márc. 12. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
45%

Valaki linkeljen mar be errol valami hiteles informaciot! Egzsyeruen nem hiszem el, hogy a csimpanz kepes lenne fekvenyomni 2-300kg-mal. (ha feltetelezzuk, hogy 2x olyan eros.) Az pedig kizart, hogy mondjuk 300kg-vel guggolni tudjon.


Biztosan k.sok huzodzkodast tudna csinalni, de szerintem ezzel kb ki is fujna az ereje.

2012. márc. 12. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
80%
Egy csimpánz ereje nem szabadsúlyok mozgatásában nyilvánul meg, mint mondjuk egy testépítőé, hanem funkcionalitásban. Nem fog neked 2-300kg-mal fekve nyomni, de úgy elver, hogy behugyozol.
2012. márc. 12. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
56%
Ez baromsag. Ha eros, akkor az lehet merni valahogy. Mutass egy ilyen merest. Szerintem a csimpanyok ereje valami okbol nagyon fel van ertekeleve, amit nem ertek, hogy mibol fakad.
2012. márc. 12. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
8%
Egyebkent mibol gondolod, hogy a suly mozgatasa nem funkcio?
2012. márc. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
73%

És mégis hogyan méred le egy ember erejét?

Attól, hogy egy ember kétszer akkora szabadsúlyt emel fel, mint egy másik, lehet, hogy nem tud megcsinálni egy szabályos egylábas guggolást, vagy egykezes húzódzkodást, a másik meg igen. Vagy épp akkora izmokat ereszt, hogy nem fér be egy kétszárnyú ajtón, de nem tudja megfésülni a tarkóján a haját. A funkcionalitás nem a konditeremben mozgásba hozni a dolgokat, hanem a mindennapi életben hasznossá tenni a fizikai erőt.

2012. márc. 12. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Utolsóval mélységesen egyetértek. Ajánlom a Fergyencedzés c. művet, ott nagyon szépen le van írva a kettő közötti különbség. De saját példával is szemléltetni tudom: osztálytársam, aki egy "jó húsban levő", gyúrós kajakozós gyerek, amennyire én tudom 60-70 kilókat nyom fekve. Én kilóra sztem 20-25-tel kevesebb vagyok, vékony vagyok, de szívós, alkatomhoz képest izmos és fürge. Ez a gyerek, akármekkora májer, nem tudott engem lenyomni szkanderban, húzódzkodásból meg fele annyit nem tud csinálni, mint én. Fekvőben is akármikor ráverek. Hiába vagyok akkora, amekkora, egyszer amikor csináltunk egy mindenki-mindenkivel szkanderezést senki nem tudott engem lenyomni. A legerősebbet én sem nyomtam le, de ő se bírt velem.
2012. márc. 12. 22:15
 10/16 A kérdező kommentje:
A konditermekkel az a baj, hogy lokálisan dolgoztatják meg az izmokat és nem természetes mozgásfajtákat csinál az ember. Egy fizikai munkásnak lapátolás, zsákhordás, favágás közben az egész teste dolgozik, és ezért sokkal arányosabb is az izomzata. Kipróbáltam egy időben a kondiba járást, volt olyan, aki még rajzfilmfigurának is durva lett volna, olyan csúcsára állított szabályos háromszög volt a felsőteste, mégis teljesen természetellenesen mozgott. Én abban mérem az erőt, hogy mennyire tud valaki a saját súlyával bánni.
2012. márc. 12. 22:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!