Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért jó azzal riogatni az...

Miért jó azzal riogatni az embereket hogy világvége lesz ilyen katasztrófák jönnek meg olyan katasztrófák jönnek?

Figyelt kérdés

2012. márc. 14. 20:08
 1/6 anonim ***** válasza:

most pontosan mire gondolsz? 2012? Globális felmelegedés? Armageddon?

Az okok különböznek:

-Armageddon vallási eredetű, és tulajdonképpen arra ösztönzi az embereket, hogy éljék életüket minél becsületesebben, és ne ártsanak senkinek.

-Globális felmelegedéssel azért riogatnak, mert hátha lesz aki megijed és komolyan veszi a környezetvédelmet.

-2012. tulajdonképpen csak egy túl népszerűvé vált történelmi érdekesség. Senki se mondta, hogy vegyük komolyan.

2012. márc. 14. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
nem csak ezekre de pl a É,D pólusok felcserélődnek meg napkitörés mágneses vihar...
2012. márc. 14. 20:52
 3/6 Szulfát ***** válasza:

Talán mert van tudományos valóságalapjuk.A napkitörés pl. teljesen logikus:

-a nap most olyan ciklusban van amikor napfoltok alakulnak ki és ezek a naphurkok alapjai.Ha sok a naphurok az arra utal,hogy sok az ionizált részecske a nap belső régióiban,ami napkitörést idézhet elő.


A többi vagy a valláson vagy más elvi kérdéseken alapulhat,de soknak tudományos magyarázata van.

2012. márc. 14. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Vidiripi


Nos javíts ki ha tévednék de 911 óta kis túlzással mindig van valami katasztrófa a világban.

Nem biztos hogy riogatás akar az lenni lehet hogy figyelmeztetésnek szánják. Persze biztos van olyan is aki csak szórakozik.


Viszont néhány ami megtörtént: 911 ,"Katrina" ,madárinfluenza ,Japán cunami ,Haiti földrengés ,árvizek , vulkánkitörés a légi forgalomnak katasztrófa volt.

Meg lehetne sorolni. S mind ez belesűrítve bő egy évtizedbe. Volt másik ilyen "intenzív" időszak a történelem folyamán? Tanultam történelmet de én nem tudom hogy volt e ilyen.

2012. márc. 14. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az emberek erre mindig felkapják erre a fejüket, ezért könnyen el lehet vele adni filmeket, újságokat. Tudósoknak meg gyors hírnév
2012. márc. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 Susie J. válasza:
Utolsó: azon még nem gondolkodtál el, hogy pl Magyarországon mikor volt utoljára mínusz 24-25 fok? Mert tavaly annyit mértek. És igen, rengetg természeti csapás történt rövid idő alatt... Nem is olyan rég lecsapott a Sandy hurrikán. Nem sokkal előtte szintén volt valami viharos dolog. Vagy ott vannak a szökőárak. Ma olvastam hogy az egyenlítő elmozdult. Ha ez nem elég feltünő akkor semmi. A hibákért bocs, telefonról írtam.
2012. dec. 9. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!