Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nem lehet, hogy a NEUTRÍNÓK...

Nem lehet, hogy a NEUTRÍNÓK mégis gyorsabbak a fénynél és csak azért hirdetik azt, hogy mérési hiba történt, mer akkor kiderülne, hogy a természet működésével kapcsolatos tudás nagy része téves és ez rengeteg mindent fölforgatna?

Figyelt kérdés
2012. márc. 15. 15:11
 1/7 anonim ***** válasza:
68%
Nem. A tudósok nem összeesküvők. Egy kis felfordulás nagyon híressé tenné a felforgatót, ahogy pl Einsteint is híressé tette az a nagyon is komoly felfordulás, amit anno okozott. Ki ne akarna a XXI. század Einsteinje lenni? Egyébként nem a "nagy része" lenne téves, mert pl a biológiai vagy a kémiai folyamatok jellemzése, vagy pl a fizikában a mozgási egyenletek leírása meg számos egyéb dolog tökéletesen ugyanaz maradna, a kvantumfizikában kéne csak pár elméletet újragondolni.
2012. márc. 15. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

lehet, csak nem valószínű. Occam borotvája szerint két magyarázat közül az egyszerűbbet érdemes valószínűbbnek venni.


A tudósok kitaláltak egy modellt, ami állításuk szerint egész jól működik az eddig tapasztalt dolgokra, aztán találnak egy jelenséget, amire mégsem működik, majd bejelentik, hogy sry, csak mérési hiba volt, a modell mégsem dől meg. Mi az egyszerűbb magyarázat? Hogy tényleg csak egy mérési hibáról van szó, és semmi rendkívülit nem találtak, vagy az, hogy találtak egy rendkívüli dolgot, aztán most megpróbálják beadni nekünk hogy jaj, mégse, ez túl bonyolult lenne nekünk, inkább lemondunk a nobel-díjról, meg végülis így akkor feleslegesen felépítettünk egy részecskegyorsítót hogy aztán az eredményeit elsusmusoljuk.


de úgy egyébként, én is örültem volna, ha kiderül hogy létezik fénynél nagyobb sebesség, tetszett, mikor hallottam ezt a hírt, de azért volt bennem egy ilyen "félelem", hogy azért ennyire nem lehet ez egyszerű, szal még biztos majd újra próbálkoznak hogy akkor tényleg jó-e ez, meg megvizsgálják, hogy nem hibáztak-e valamit.

2012. márc. 15. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Hát azért nekem egy kicsit furcsa az egész. Mert azt olvastam,hogy már a második mérésnél nagyon erősen törekedtek arra ,hogy kiszűrjék a hibalehetőségeket.


A másik meg az ,hogy persze a tudósok ha felfedezték ,hogy gyorsabbak akkor publikálni szeretnék azt. Én úgy gondoltam ezt az egészet ,hogy valakik elhalgattatják a tudósokat mert valamilyen szempontból nem lenne jó ha kitudódna az igazság.

2012. márc. 15. 16:42
 4/7 anonim ***** válasza:

"azt olvastam,hogy már a második mérésnél nagyon erősen törekedtek arra ,hogy kiszűrjék a hibalehetőségeket."


Ez természetes dolog, ha te felfedeznél valami rendkívüli dolgot, nem ez lenne az első? Hogy nekiállsz, hogy váó, ez hatalmas dolog! Tuti hogy nem hibáztam? Mert ha nem, akkor egy zseni vagyok! Kb nem tudnál aludni addig, amíg meg nem bizonyosodsz arról, hogy a felfedezésed hibátlan. Ráadásul, mekkora beégés volna, ha valaki más jönne rá előtted, hogy hibáztál. Emiatt fontos hibát keresni mindenképp az ilyen nagy felfedezésekben. Ha saját magad megtalálod, akkor az egyáltalán nem szégyen.


"Én úgy gondoltam ezt az egészet ,hogy valakik elhalgattatják a tudósokat mert valamilyen szempontból nem lenne jó ha kitudódna az igazság."

Értem én, de ilyen sok ember között nehéz fenyegetéssel betartatni a titkokat. Ha nekem felmerül a gyanúm valamivel kapcsolatban, akkor szétnézek a neten, hátha másban is felmerült már a gyanú, vagy esetleg hátha van valami kiszivárogtatás valami összeesküvéses-oldalon. Ami nyilván közel se lenne elég meggyőző bizonyíték, de alap, hogy ha valami öszeesküvés van, akkor kell lennie valami pletykának ezzel kapcsolatban, addig nem érdemes nagyon agyalni ezen. Előbb-utóbb lehet hogy lesz, még a holdraszállásról is vannak pletykák meg állítólagos kiszivárogtatások (pedig a holdraszállás az azért eléggé valószínű hogy megtörtént)

2012. márc. 15. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%
A tudósok nagyon is összeesküvők. Ha már egyszer valami elfogadottá vált, úgy őrzik a véleményüket, mint az Egri várat a törökök ellen, senkit nem engednek hozzábabrálni., pláne megmásítani. Pedig a fejlődést úgy-e nem kellene megállítani...
2012. márc. 15. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

"Ha már egyszer valami elfogadottá vált, úgy őrzik a véleményüket, mint az Egri várat a törökök ellen, senkit nem engednek hozzábabrálni., pláne megmásítani."


Ez egy emberi tulajdonság, és tényleg jellemző a tudósokra (ők is emberek), de csak akkor, ha ezt a változást nem ők idézik elő. Ha viszont ők azok, akik valami rendkívüli változást akarnak bevezetni, akkor pont hogy leállítani lehetetlen őket.


Tehát ez olyan hogy, elkezdesz ásni egy gödröt, mert milyen nagyszerű dolognak gondolnád hogy itt egy gödör lesz, de azok az emberek, akik a gödör mellett építettek valamit, azok ezt nem nézik jó szemmel, azt gondolják hogy mit bolygatod meg itt a földet. Aztán valaki elkezd építeni egy utat távol a gödrödtől, te nem fogod jó szemmel nézni, ellenezni fogod az útépítést, mert így a gödröd tegyük fel értéktelenné válik. Ezért elkezded támadni az utat, azt mondod hogy az teljesen hülyeség, és értelmetlen.

2012. márc. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Ha sikerülne bebizonyítani, az sok mindent felforgatna, de hírből sem mindent.


Einstein relativitás elmélete működik, ezt átlagemberek is nap-mint nap bizonyítják - ugyanis az alapján működnek például a GPS-ek. Ha Einstein tévedett volna, egy rakat repülő eltűnt volna, és folyamatosan rossz helyre érkezne. És ne is beszéljünk a centiméteres pontosságú katonai eszközökről, amik szintén pontosan működnek.


Tehát, Einstein nem tévedett. Maximum nem gondolt mindenre. Newton sem tévedett. Ettől függetlenül pl a Merkúr pályáját nem magyarázza. Azt már csak Einstein tudta magyarázni. Ettől még a fejedre esik az alma, és az űrhajók megfelelő helyen fognak landolni a Holdon, sőt, a műholdak is Newton számításai alapján keringenek.


Ha most kiderülne, hogy léteznek olyan anyagi részecskék, amik gyorsabban a fénysebességnél, az csupán a fizika egy új útját nyitná meg: mint ahogy Einstein is tette. Vagy a kvantummechanika felfedezése. Az is megrázta a fizikai világot - és ma azon felfedezések miatt tudom ezt a szöveget írni, ugyanis a kvantummechanika tételei alapján fejlesztik az újabb és újabb CPU-kat, és egyéb integrált áramköröket.


Úgyhogy nyugodtan felejtsd el ezeket az összeesküvés elméleteket, mert egy baromság.


Egyáltalán nem lenne téves az, amit a természetről tudunk - csupán pontatlan. Amit minden tudós tud, ugyanis az ismereteink közel sem teljesek (sőt...). Ha valóban sikerült volna ezt felfedezni, és valóban tudnák bizonyítani, az nagy felfedezés lenne, és előrelendítené a tudományt, és hatalmas távlatokat nyitna meg. Bármiféle hátrány nélkül. Az új felfedezések sosem teszik semmisé a régit - csupán kiegészítik azt.

2012. márc. 31. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!