Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Milyen érzés lehet "levegőt...

Milyen érzés lehet "levegőt venni" az Űrben?

Figyelt kérdés
Ugye ott nincs levegő, de nem tudtam máshogy megfogalmazni. Szóval beleszívni mondjuk 10-et egymás után az Űr anyagába. Annyira kíváncsi vagyok. Remélem jönnek normális válaszok is :)

2012. márc. 16. 01:49
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Nem mert kifele menne belőled a levegő nagy sebességgel
2012. márc. 18. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 Ozmium42 ***** válasza:
Inkább olyan lenne, mintha egy nagyon nagy teljesítményű porszívó csövéből próbálnál lélegezni (a porszívó be van kapcsolva!)
2012. márc. 18. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

Sir Butcher!


Annál (((még ha csak másodpercekkel is, de))) több ideje lenne (volt erről több vita is a témában kompetens személyekkel különféle ilyen filmekből adódó apropók után) (mégha nincs is felkészülve az ilyesmire).


De volt a korai időkben asszem' volt olyan űrséta is, amikor ezt megtapasztalhatta egy asztronauta... már nem tudom ki volt, de többet többet kibírt ennél és megmaradt. (1 vagy 2 percig nullát mutatták nála a szkafanderén belül a mutatók (pl.nyomás)). Elég durván defektet kapott az űrruhája.

2012. márc. 18. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
De csak rémlik. Nem tutik az adatok.
2012. márc. 19. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ha az a kérdésed, hogy tudnál-e úgy csinálni, mintha lélegeznél miközben nem szívsz be semmi sem, akkor elvileg igen. A probléma ott van, hogy a mellkasodat és a rekeszizmodat ugyan tudnád úgy mozgatni mintha lélegeznél (most eltekintek az előző hozzászólásokban említett részletektől), de mivelhogy úgy tudom hogy a tüdő fala nincsen hozzánőve a mellkasodhoz (most ezt csak laikusan írom le, mert nem vagyok orvos vagy biológus) a tüdőd már nem követné a mellkasod mozgását, mert a belélegzést a külső légnyomás teszi lehetővé (belélegzéskor a mellüregedet megnagyobbítod és mivelhogy a tüdőd fala és a mellüreged fala között nincs levegő, ezért követi a tüdőd a külső légnyomásnak köszönhetően a mellüreg térfogat változását - növekedését). „Kilélegzéskor“ ugyan összenyomnád a tüdődet mint egy rugalmas szivacsot, ami „belélegzéskor“ valamelyest újból kitágulna a rugalmasságának folytán.


Összegezve: elvileg egy „üresjáratú“ lélegzés-félét tudnál produkálni az izomzatoddal vákuumban is (ha nem következnének be az előző hozzászólásokban említett „mellékhatások“).


[link]

2012. márc. 19. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:

23:58,


Az esetben lenne több ideje, ha nyugodt lenne. Ez, képzetlen ember esetében nem túl valószínű, és ha ideges, gyorsabban ver a szíve, gyorsabban kering a vére - és gyorsabban jut el az oxigénmentes vér az agyába. Az űrhajósok esetében más a téma, ők azért ki voltak képezve, nem kicsit, így nyugodtak (nyugodtabbak) tudtak lenni vészhelyzet esetén is.

2012. márc. 19. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

T. Sir Butcher! (23:58-as vagyok)


Egy biztos: még nem sokaknak volt szerencséjük megtapasztalni. :-D


Reméljük a kérdező nem fogja majd kipróbálni :-DDD

2012. márc. 19. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!