Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mitől fénylenek este a csillagok?

Mitől fénylenek este a csillagok?

Figyelt kérdés
( nem értem, mert reggel ugyan úgy a Föld körül vannak, de nem látszódnak, este meg csak ugyan villognak. de vajon mitől, mi világítja meg őket?? )

2012. márc. 16. 18:44
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

"A "csillag" az nap"

remélem csak hülyéskedsz.

Amúgy az egyetlen dolog, amiért nem húzza alá a helyesírás ellenörző a nap szót, az az, hogy a nappalra, mint pl "nap mint nap"-ra gondol.

Amúgy 9-es te hogy hívod az égen lévő izzó hidrogént? Úgy, hogy Csillag?

2012. márc. 16. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 Szulfát ***** válasza:
Hát valóban így van (kisebb-nagyobb hibákkal) amit a többiek leírtam már.de azért korod nem lényegtelen.Ha kb 6-7 éves vagy akkor nagyjából még oké hogy nem érted,de ha idősebb vagy akkor egy kis művelődés nem árt neked sem.
2012. márc. 16. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 A kérdező kommentje:

:d

6-7 ? xdd

2012. márc. 16. 19:17
 14/28 anonim ***** válasza:

ma 19:08


Nyilván ez így nem igaz. (analógia: Az ember az Pista)

A Nap egy csillag. Ez már igaz.

Viszont minden napszerű égitestet közbeszédben bátran hívhatunk napnak, mint ahogyan a Vénuszra is mondhatjuk, hogy csillag. Hangsúlyozom, közbeszédben!


A helyesírás-ellenőrző hogyan kerül ide? Kérdezte valaki?

Egyébként a nap és a hold szót azért nem jelöli helytelennek, mert a napot és a holdat csak csillagászati értelemben írjuk nagy kezdőbetűvel. Ma szépen süt a nap a földre. Éjjel sem fogja felhő eltakarni a holdat. A Föld a Nap körül, a Hold pedig a Föld körül kering.

2012. márc. 16. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
18.59: nem azt írtam, hogy nem látja a kérdező, hanem azt, hogy nem láthatja. Ezen felül a kérdező nyilván nem csillagászati disszertációt vár válaszként.
2012. márc. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 Szulfát ***** válasza:
Hát ha meg idősebb vagy akkor tessék kicsit utánaolvasni,művelődni,megnézni egy természetfilmet,vagy ilyesmi.Mert elég szomorú dolog hogy ilyeneket nem tudsz.Nem azt mondom hogy magyarázd el a hidrogén héliummá alakulását a Napban,vagy hogy mondd el hogy mi az a fúziós energia(bár azt sem árt tudni),de ez azért nagyon béna dolog.
2012. márc. 16. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
59%

A "csillag" az nap = analógia akart lenni, a magyarázat érdekében, megkülönböztetőleg a bolygóktól és holdaktól. Természetesen tisztában vagyok a csillag fogalmával, de fogalmat önmagával magyarázni lehetetlen ugyebár, valamihez kötni kell.

És természetesen azt is tudom, hogy a mi Napunk az nagy kezdőbetűvel van, mint ahogy a Holdunk is, ugyanakkor holdja a legtöbb bolygónak van, és azokat nem írjuk nagy betűvel, mivel az az égitest fajtájának megjelölése, nem pedig a neve.

A Nap-nap esetében ugyanez.

És nem kértem kioktatást, nem én tettem fel a kérdést. Imádom kiskorom óta a csillagászatot, tisztában vagyok az alapfogalmakkal, köszönöm szépen.

2012. márc. 16. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 anonim ***** válasza:

A kedves okoskodóknak meg:

A Kérdező nyilván azért tette fel ezt a kérdést, mert nem tudja, de érdekli. Tudtommal erre való ez a fórum, vagy nem? Mi az, hogy ciki nem tudni??

Ti mindent tudtok?? Gratulálok akkor, örülök, hogy zsenikkel van dolgunk.

Egyéb esetben meg azt gondolom, hogy a legtöbb embernek van olyan terület, amiben elmélyült bármi miatt, így számára bizonyos dolgok evidenciák, amiket mások nem tudnak. Vagy ti minden területen ennyire otthon vagytok!?

2012. márc. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 Szulfát ***** válasza:
Fordítva is írhattad volna hogy:a Nap az csillag és akkor máris helyes.
2012. márc. 16. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 Szulfát ***** válasza:
persze hogy nincs olyan ember aki mindent tud.De van egy fontos dolog,az ÁLTALÁNOS MŰVELTSÉG,amit mindenkinek illik tudnia és tipikus példája ennek.
2012. márc. 16. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!