Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mitől fénylenek este a csillagok?

Mitől fénylenek este a csillagok?

Figyelt kérdés
( nem értem, mert reggel ugyan úgy a Föld körül vannak, de nem látszódnak, este meg csak ugyan villognak. de vajon mitől, mi világítja meg őket?? )

2012. márc. 16. 18:44
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:

# 18/19

:DD

2012. márc. 16. 19:32
 22/28 Szulfát ***** válasza:
Szerintem nem baj ha az ember elvárja hogy ne óvodás szintű kérdéseket találjon mindenhol.Oké hogy van amit az ember nem tud de van amit egy bizonyos életkorban már illik tudni,és igenis gáz ha mégsem.Jó hogy már nem kérdezi meg valaki hogy "hova megy este a nap?",vagy hasonló.
2012. márc. 16. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:

Szerintem meg nem gáz, ha az emberben van egy általános jóindulat, ami azt jelenti, hogy vagy válaszolsz egy kérdésre normálisan, vagy csendben maradsz... Számomra az általános műveltségnek ez is része.

De te tudod.

2012. márc. 16. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
valahol mindkét félnek igaza van, de akkor jöjjön egy harmadik verza. Azért ha utánnanézne a neten, mert erről van hol, akkor az sem lenne nagy baj. Szóval a kérdező lehetne ennyire önnálló, bár a kérdése inkább poén volt, a be be szúrt válaszaiból is kitűnik...
2012. márc. 16. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:

Én már találkoztam olyan 30 éves emberkével aki azt hitte,hogy a csillagokat az égen a mi Napunk világítja meg,azaz szerinte csak 1 fényforrás van a világegyetemben.

Nem akarta elhinni hogy azok más-más naprendszerek csillagai,1 jót vitatkoztam vele sörözés közben(30 éves meglett ember)

:D)

2012. márc. 17. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:

"Jaj ne...


Minden csillag egy csillag. A bolygók olyanok, mint a Föld, a Hold vagy a Mars.


A csillagok olyanok, mint a Nap. De ezt írták is..."

Kedves Sir Butcher, A Hold az hold,nem bolygó.

2012. ápr. 10. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:

Így van, a Hold az hold, nem pedig bolygó. Szeretnék így egy év után pontot tenni erre a szánalmas kérdésre. Szánalmas alatt azt értem, hogy ennyi válasz jön erre a teljesen alapkérdésre. Nem bántásból írom, mert oké, hogy aki nem tudja, az megkérdezi, hiszen erre van ez a fórum. A probléma ott kezdődik, ha a kérdező elmúlt 14 éves, és feltételezem igen, de mindegy kicsit le volt maradva.



Szinte már mindenki leírt mindent:


A Nap az egy csillag. Ugyan olyan, mint az a sok kicsi világító dolog este az égen. Csak közelebb van. Sokkal... Az is érdekes még, hogy a Napunk az egyik legkisebb csillag a környéken, a többi neked aprónak tűnő csillag nála jóval nagyobb. A méretekbe ne menjünk most bele, mert csak fognád a fejed. Fontos még, hogy azok a csillagok ugyan úgy világítanak nappal is. Az egyetlen oka, hogy nem látod őket a fényszennyezés; a környező fények (főleg a Napunkból származó fény) elnyomja az ő fényüket, így nem látszanak. Ahogy a Napunk is világít este is, csak a Föld másik oldalán van, ezért nem látod...


A Föld... a Földünk egy bolygó. Az, hogy miért az, több kritériumnak kell teljesülnie. A két legfontosabb, hogy nem termel energiát (nem világít, mint a csillagok), a másik pedig, hogy ami a környezetébe kerül, azt bevonzza (ezért köröznek a műholdak körülötte, és ezért köröz a Holdunk körülötte).


A Hold... a Holdunk egy hold (kisbetűvel, mert itt főnév). Akkor nevezünk egy égitestet holdnak, ha nem termel energiát (nem világít), és nem tudja maga körül bevonzani a dolgokat. Helyette őt vonzzák be.


Csillagnak akkor nevezünk valamit, ha világít ÉS be tudja maga körül vonzani az égitesteket. Így alkothat maga körül egy csillagrendszert. A mi Naprendszerünk is egy csillagrendszer. Központi csillaga a Nap. Ezt már nem írhatjuk kisbetűvel (mint a Hold-hold kivételes esetében), ugyanis a kisbetűs nap az a hétfő-kedd, stb... a Napunk kizárólag a mi csillagunknak a nevét jelenti!


Tehát a három fogalmat (bolygó-hold-csillag) illik elkülöníteni, egyiket sem hívhatjuk a másik nevén.

2013. nov. 6. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

Fogalmam nincs hogyan kerültem ehhez a kérdéshez a gugli keresőben, de ha már láttam megnyitottam. Szemétség, de néha nem bírom ki, hogy ne olvassak bele az ilyenekbe :)


Arról, hogy a 30 éves azt hitte, hogy a csillagokat az égen a mi Napunk világítja meg.


Nekem meggyőződésem, ha random megállítanánk az utcán embereket azzal a villámkérdéssel, hogy: Tudja-e mik azok a csillagok? akkor 10-ből 5-nek (és szerintem keveset mondok) fogalma nem lenne róla.

Mert hát sokkal fontosabb a léptetőmotor c++ programozását bemagolni, amire másfél év múlva már a kutya nem lesz kíváncsi..

2017. dec. 21. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!