Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A teleportálás valójában...

A teleportálás valójában klónozással egybekötött gyilkosság?

Figyelt kérdés

Félig tudományos, félig filozofikus a kérdés, kíváncsi vagyok a véleményetekre.

Arra gondolok, hogy ha atomokra bontanak, majd egy térkép melléklettel elküldik az atomokat máshová, az gyakorlatilag klónozás, nem? Hiszen, ha csak a térképet (vagy összeszerelési útmutatót) küldik el és a másik helyszínen másik atomokból raknak össze, az is én vagyok akkor? Hiszen nem az atomjaimhoz van kötve az életem, mert egy emberöltő alatt teljesen lecserélődnek úgyis. Tehát ez gyakorlatilag klónozás. És, ha az újonnan létrehozott ember klón, akkor gyakorlatilag ebből következik, hogy én halott vagyok, ergo gyilkosság is.


2012. márc. 18. 23:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy oldanák meg.


Amire te gondolsz, hogy egy térképet küldenek át, és az ottani részecskékből az alapján felépítik a testet, míg az eredetit lebontják. Ez nem teleportálás.


A teleportálás az, amikor a részecskéket, tehát ugyanazokat a részecskéket átküldik egy másik helyre, és ott összerakják őket. Nem készül másolat.

2012. márc. 19. 02:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Az előző mondja jól. A teleportálás nem arról szól h elküldünk egy térképet, és a másik helyen más atomokból rakják össze.

A teleportálásnak pont az a lényege, h a meglévő részecskéket küldi át az érkezési ponthoz, és azokat ott újraegyesíti.

Ha például a Földről szeretnénk felteleportálni a Holdra, akkor a mai technikai szintjén ezt csak úgy lehetne megoldani, h miután a gép amibe beállunk, lebont minket darabokra, és a "térképünket" egy lézersugár segítségével egy műholdhoz továbbítja, amely megint továbbítja a Holdon lévő géphez, amely összerakja. A lézerrel az a gond, h kevés "adatot" tud magában hordozni. Ahhoz h egy emberi testet így átküldjünk, több év, de akár több évtized is lehetne. Ezért sokan gondolják úgy h egy nagyobb hordozósugár kell. Erre ott van a röntgen sugár. Csak ezzel meg az a baj, h úgymond nehezebb kordában tartani.

Szóval ez elég bonyolult dolog, és még egy darabig az is marad:) De az biztos, h nincs köze a klónozáshoz, és a gyilkossághoz:)

2012. márc. 19. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Nem klónozás, mert nem lemásolják a személyt, hanem csupán egy másik helyre átkerül.Gyilkosság sem lehet, mert (jobb esetben)nem hal bele a "különös utazásba".
2012. márc. 19. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
Olvasd el Michael Crichton idővonal (Timeline) c. könyvét. Nagyjából azt a szituáció a történet alapja, mint amit kérdezel. Ebből a szempontból nem mélyed el a témában, de van egy érdekes részlet a könyvben, amikor a teleportált "érzi", hogy az eredeti személy meghalt, és ő csak egy az eredetire nagyon hasonlító személy. Az agya viszont egy másodperc alatt "eldobja" ezt az érzést.
2012. márc. 19. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
75%

Nem értelek titeket, én örülnék ha kettő lenne belőlem, mivel pontosan tudnám minden reakciómat, és meg is bízhatnák magamban, tehát egyszerre lehetnék két helyen, míg egyikünk dolgozik a másik főz meg hasonlók. Olyan, hogy "lélek" nem igazán létezik szerintem, mert az atomok helyzete számít csak, ami(teleportálásnál) nem változik.


A probléma tényleg érdekes, de engem nem zavarna különösebben ha meghalnék, mivel egy éppen ugyan olyan és éppen annyi idős ember lenne a másik helyen, aki éppen ugyan úgy gondolkodik mint én, azonosak a céljaink és érzéseink. Arra szeretnék egyébként még rámutatni, hogy miután rögzítik az atomjaink helyzetét, kell ugyan annyi atom a másik helyen az összeállításhoz is, nem?

2012. márc. 19. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Erről Montgomery Scott-ot kéne kérdezned az Enterprise csillaghajó fedélzetén!
2012. márc. 19. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 valaki234 ***** válasza:

Most tegyük fel, hogy lehetséges valamit 100%-os pontossággal másolni.


Akkor a teleportálás a következőképpen zajlana:


1. "Beszkennelik" a tested(a módszer most mindegy)

2. Nem tudom, hogy az eredeti test elpusztul-e a "szkennelés" során, de lehetséges, hogy ha nem, akkor már csak azért is elpusztítják, hogy ne legyen kettő az adott személyből.

3. Ahova menni akartál, ott összeraknak a "szkennelés" során szerzett információk alapján.


FONTOS! Nem azt szkennelik be, hogy milyen tulajdonságokkal rendelkeznek a részecskéid, hanem ún. kvantum-összefonódott részecskékhez képest lévő állapotodat, amik a indulás és a cél helyén is jelen vannak(ezek olyan részecskék, amik mindig pontosan egymás ellentétei, tehát ha az egyik az egyik irányba fordul el, akkor a másik a másik irányba, stb...)


Az utolsó bekezdés forrása a National Geographic "A Kozmoszon túl" című filmje, legalábbis én így értelmeztem amit ott mondtak

2012. júl. 13. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!