Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » 500év múlva lesz-e holdunk?

Pekkerke kérdése:

500év múlva lesz-e holdunk?

Figyelt kérdés
mindenkitől hallottam ezt-azt igen vagy nem?

2012. márc. 24. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Lesz.
2012. márc. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Agytörzsi Prof. ***** válasza:

Földje nem lesz a holdnak, idén jön a sokadik

világvége!

2012. márc. 24. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nézd a Holdunk úgy alakult ki, hogy a Földet elérte egy kisbolygó és összeütköztek, volt ott jó kis cifra robbanás és hopp kialakult egy Hold. Így tehát magától nem fog eltűnni. Az elképzelhető, hogy egy napkitörés kárt tesz benne, vagy a Nap "meghal" és ekkor a Holdat is magába "nyeli", de ekkor szerintem az lesz a legkisebb gondunk, hogy hol a Hold :D
2012. márc. 24. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Nem "mindenkinek" kell hinni, hanem azoknak, akik értenek hozzá. A Tsin Wisun Nakasaki Ezoterikus Világgyógyászati Szabadegyetemet elvégzett, 17 éve GYES-en otthon lévő szomszéd Marika lehet, hogy nem ért a csillagászathoz. Meg az Ilona presszóban egész nap a pultot támasztó Karcsi bácsi sem.

A csillagászok mondjuk lehet, hogy meg tudják válaszolni a kérdést. Az ő jelenlegi álláspontjuk szerint a Hold évente 3,8 centiméterrel távolodik a Földtől. Vagyis 500 év múlva rettenetesen messze lesz, kb. 20 méterrel távolabb fog keringeni, mint most. Bár ez a jelenlegi, 360.000-400.000 km közötti távolsága mellett (mert ugye nem körpályán kering) talán nem annyira jelentős.

Az tehát nem fenyeget, hogy a Hold annyira messze kerül, hogy a Föld gravitációja már nem fejt ki rá értékelhető hatást és "elszáll a semmibe". Arra sem utal jel, hogy bármi más miatt megsemmisülne az égitest. Úgyhogy nyugodt lehetsz, 500 év múlva is ott lesz még az égen a Hold.

2012. márc. 24. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Szulfát ***** válasza:
igen még ott lesz.Tény hogy minden egyes leírt körével a Hold távolodik a Földtől de 500 év kozmológiailag nem sok idő és a Hold sem távolodik sokat(centimétereket),ezért igen,ott lesz.
2012. márc. 24. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Ki tudja?
2012. márc. 24. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
bocs 50000000 év mulva én ugy hallottam hogy elsodródik az univerzumban.
2012. márc. 25. 22:04
 8/9 anonim ***** válasza:

500. Bocs, 500.000.

Jobb később, mint soha,kérdező! :D

2012. márc. 27. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Zoli 93 válasza:
500 év múlva biztos lesz Holdunk.Évente a Föld és Hold közötti távolság nagyon picivel nől kb 3-5cm-el.Pontosan a tudósok se tudhatják.500 év múlva ugyan akkora lesz a Hold az égbolton mint most.Az én számításaim szerint 500 év múlva 1500-2500cm-el lesz tőlünk a Hold.
2012. máj. 20. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!