Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Ahol melegebb van (pl Afrika)...

Ahol melegebb van (pl Afrika) ott miért sötétbőrűek az emberek?

Figyelt kérdés

Ha én nyáron felveszek egy sötét pólót, az jobban felmelegszik, mint egy világos. Logikusnak tűnik tehát, hogy ha világosabb lenne a bőr, akkor kevésbé lenne melegük az embereknek.

Ugyanígy nem értem, nyáron miért lebarnulunk és miért nem kifehéredünk...


2009. jún. 15. 14:31
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a meleg miatt sötétebbek, hanem azért, mert több UV-sugárzásnak voltak kitéve az evolúció során, ezért a bőrükben több pigment (ami a színanyag is) van, hogy ne károsodjon annyira.
2009. jún. 15. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem a meleg miatt sötétebb a bőrük. Sokkal több benne a pigment. Te is barna vagy nyáron, a pigmentsejtek a napfény hatására így reagálnak. Így védekezik a bőr az égés ellen.
2009. jún. 15. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

az előttem lévők jól írák, több a pigmentjük, ami az erős és hosszan tartó napsugárzásra alakult így ki( és épp az ilyen napsugárzás az oka a melegnek is a trópusi övben)


A barnulás védi meg a bőrt, ha fehér vagy, akkor nem véd meg az erős sugárzástól és leégsz, vagyis gyulladás lép fel a bőrben...

2009. jún. 15. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
De ha fehér vagyok, akkor jobban visszaveri, ha barna akkor pedig jobban elnyeli, nem?
2009. jún. 15. 15:48
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A pigmentjeid védenek meg, ha csupa pigment vagy azok elnyelik, de ha nem, akkor nincs ami megvédje a bőröd.
2009. jún. 15. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Jaaa értem :):) Köszi mindenkinek :)
2009. jún. 15. 16:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem feltétlenül.
febr. 4. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!