Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Pontosan mit dolgozik, milyen...

Pontosan mit dolgozik, milyen munkát végez egy molekuláris bionikus/biológus?

Figyelt kérdés
van ilyen tapasztalatotok? mert azt mondják, hogy nagyon keresik őket. a biológiának melyik részével, mikrobiológia, ember,..?
2012. ápr. 8. 20:46
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

A biológia molekuláis biológia részével foglalkozik. Laborja válogatja, van, aki orvosi laborban dolgozik, ott emberi minták/egér lehet (itthon pl. a SOTE jól áll egerekkel). Ha Drosophila labor, akkor muslinca. Ha Caenorhabditis, akkor egy kis féreg. Bármelyik népszerű modellállat lehetséges, de akár növényi molekuláris biológus is elképzelhető, aki Arabidopsisszal foglalkozna főként. Gyógyszergyárakban lehet még elhelyezkedni, ott eléggé változatos, mi a dolga. Minden esetben lehet sejttenyészeten is kísérletezni. Nincs egységes séma, sőt, aki molbiol, az lehet, hogy inkább biokémikus, de molekuláris biológia laborban van, vagy bioinformatikával foglalkozik, szóval bioinformatikusnak is nevezhető.

Eléggé változatos módszerekkel dolgozhat, nagyon sokféle elhelyezkedési lehetőség van. A lényeg: molekuláris biológiai ismeretek, molekuláris biológiai eszköztár. Vizsgálni a "láthatatlant". Ezek az alapvetőek, ez mindenhol szükséges, erre jön rá a laborspecifikus tudásanyag. Kell hozzá némi kitartás, logika és kézügyesség, a precizitás meg alapfeltétel. A mikroszkópos technikák miatt a nagyon erős szemüveg annyiban hátrány, hogy ha azt leteszed az asztalra, akkor utána nem találod meg olyan egyszerűen (és ha a homlokodra tolod, elfelejted, hogy ott van). Némi számítógépes ismeret (nem kell tudni programozni, de a képfeldolgozási technikák miatt egy alapszintű Photoshop javallott többek között). Hmm... hogy pontosan mit dolgozik, azt én meg nem tudom neked mondani. Én konkrétan bioinformatikát végeztem, biokémikusnak lettem "eladva", de anatómia tanszéken, molekuláris biológia laborban dolgoztam genetika végzetséget szerezve. A molekuláris "világban" már annyira mindegy ez a sok kategória, csak a szakfolyóiratok miatt szokás mereven szétválogatni. Kicsit más tudást igényel, de ha egyszer megtanulod a technikákat, akkor utána csak eg kis gyakorlás kell, és menni fog minden. (Kivétel a boncolás. Ahhoz istenadta tehetség kell.) Ja, molekulársi biológusnak ne menj, ha remeg a kezed. Akkor nem sok sikerélményed lesz. ;)

2012. ápr. 8. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
köszi:)
2012. ápr. 10. 20:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!