Kicsi univerzum?

Figyelt kérdés

Van egy téma ami engem nagyon érdekelne. Régebben talán a Discovery-n hallottam róla először. Szóval a kisebb univerzumokról lenne szó ami kisebb talán mint egy atomban lévő protonnál is vagy még annál is.

Nem tudom ezt nagyon érzékeltetni, de remélem érthető.

Szóval erről a témáról tudna nekem linkelni valamilyen oldalról? Mert én sehol sem találtam.


2012. ápr. 11. 18:06
 1/9 anonim válasza:
Mélyen szántó gondolatok mintha csak magamat hallanám, sajna nem tudok linkkel szolgálni, de ha te megtaláltad a választ, kérlek értesíts róla(am tisztában vagy az ismert világegyetem méreteivel)?
2012. ápr. 11. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

okés

Szerintem senki nincs tisztában az univerzum méreteivel de egy halvány kép kialakult róla.

2012. ápr. 11. 18:18
 3/9 anonim válasza:
Halvány kép???? az még biztos nem alakult ki, mert mocskos nagy az ismert v egytem, azt tudtad, hogy 2 évvel ezelőttig 100 000 fényév átmérőjűnek tanították a galaxisunkat, most azt mondják valójában 2.5× nagyobb, még a kis galaxisunk méreteivel sincsenek tisztában.
2012. ápr. 11. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Érdekes felvetés. Még nem hallottam eddig kilyenről, de ha azt vesszük, hogy eleinte csak néhány atomi részecskét ismertünk, most meg kiderült, hogy annyi féle részecske van az atommagban, hogy nem győznek nevet adni nekik a fizikusok, hát..... ki tudhatja?
2012. ápr. 11. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Nagyon valószínű, hogy ennyire kicsi univerzumok nem léteznek. Az atomi méreteknél nagyon másképp működik a világ, mint nagyban - az csak naiv kép, hogy az atom olyan lenne, mint egy naprendszer.

De azért szép regényeket olvashatsz róla:

[link]

2012. ápr. 12. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat
2012. ápr. 12. 18:12
 7/9 anonim ***** válasza:
folyamatosan tágul az univerzum! és persze ott vannak a fekete lyukak is..szóval majdnem hogycsak tudományosan VÉGTELEN!!!
2012. ápr. 28. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
szerintem mi is egy hasonlóban létezünk!!!!
2012. ápr. 28. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Az univerzum mérete nem lehet végtelen. Mert akkor egy adott pontban is végtelen számu csillag kellene hogy legyen, akkor meg az égbolt olyan fényes lenne, hogy megvakulnánk.

Igen is van mérete az univerzumnak. Nézd meg

Morgan Freeman féreglyukon át 2. évad 2. részét. (youtube)

2012. dec. 6. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!