Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan termeljünk elég elektro...

Hogyan termeljünk elég elektromos áramot (lámpához) sátorozáskor, akkumulátor nélkül?

Figyelt kérdés

Fogunk menni nyáron sátorozni 4 napra, közvilágítás, és áramforrás nem lesz, ezért kellene valahonnan energiát termelnünk. Ólom-akkumulátor lesz nálunk, csak szeretném meglepni a családtagokat, hogy én tudok akkumulátor nélkül is világítani este, "ingyen" energiával, meg építeni is szeretek.

Ezért szeretném, ha összegyűjtenénk ezen az oldalon minél több ötletet, hogy hogyan lehetne a természettel, vagy akármivel (akár emberi erővel is) áramot termelni.

Szélerőművet (ha lehet ezt annak nevezni) fogok építeni, de ez nem működik, ha nincs szél. Más ötlet (is) kell.

Hirtelen az jutott az eszembe, hogy tekerni kellene egy kart, és egy gyorsítóáttételen keresztül forgatna egy motort. De ez csak addig világít, amíg tekerem.

Még olyanra gondoltam, hogy valamit fel kell húzni, és magától megy egy ideig. De még ezt nem tudom, hogy lenne a legjobb.


Szóval várok minden ötletet, aki tud valamit.

És tudom, hogy lesz akkumulátor, de szeretek ilyen dolgokon gondolkozni, aztán megépíteni, meg még környezetkímélő is lenne.



2012. ápr. 13. 23:01
 1/7 anonim ***** válasza:
szinte minden multinál, elektromos üzletbe lehet kapni "tekerős" zseblámpákat! kb egy ezres, én már vagy öt éve csak egy ilyent használok, egy percig kell forgatni a kart és utána negyedóráig is világit! sőt a tescóba már láttam olyan rádiót is, ahol szintén egy kart forgatva lehet áramot nyerni
2012. ápr. 14. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Bármelyik boltban kapsz mechanikai erővel működő dolgokat de ha magadtól szeretnél energiát termelni akkor vigyél el pár citromot. Az egyik oldalába szúrj vas szöget a másikba pedig rezet. És már kész is. kb 1 citrommal már egy számológépet is használhatsz.
2012. ápr. 14. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Igen, valami ilyenekre gondoltam. Láttam már ilyen tekerős lámpát a Tesco-ban, csak nem tudom, hogy meddig bírná egy ilyen. Műanyagból volt a karja is. De azért még megnézem.

És a citrom is jó ötlet.

Még aki tud ilyeneket, az írhat nyugodtan.

2012. ápr. 14. 12:32
 4/7 anonim ***** válasza:

Egy biciklit/szobakerékpárt alakíts át, oly módon, hogy generátort hajtson. Ez akár közvetlen, vagy akkumulátoron keresztül felhasználható villamos energiát ad.

Nem olyan rég láttam a discoverin, hogy ezt megcsinálta egy csávó, és televíziót, ill. villanykörtét is működtetett róla.

Persze ehhez már kell egy kis villamosságtani ismeret, ha van időd, és szeretsz barkácsolni, akkor belekezdhetsz.

2012. ápr. 14. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Ez is jó ötlet, csak nem fogunk vinni biciklit... De azért köszi neked is :)
2012. ápr. 16. 21:51
 6/7 anonim ***** válasza:
2012. jún. 14. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ettől a videótól hanyatt dőltem, és a földön fetrengve röhögtem szét magam. :D
2012. jún. 20. 14:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!