Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Örökölhetőek jellegzetes...

Örökölhetőek jellegzetes tulajdonságok?

Figyelt kérdés

Például ha valaki anyja egyszerűen nem vesz észre dolgokat, és a gyermek sem, akkor ez öröklött vagy eltanult cselekvés?

Vagy jellegzetes szájhúzogatás?


A szüleim káromkodnak, és én is, de ez egyértelműen eltanult tulajdonság, nem is okozna nagy gondot, hogy leszokjak róla, de például sok mindent elfelejtek, ami tudom, hogy fontos lenne, de egyszerűen nem érdekel, és nem bírom megjegyezni. Más dolgoknál viszont úgy működik az agyam, mint egy adatbázis (az apám pont ugyan ilyen, nem hinném, hogy ez tanult viselkedés)



2012. ápr. 19. 17:54
 1/5 anonim válasza:
Igen, ez öröklődő. Mint ahogy sok minden még, amiről nem is gondolnánk, hogy az.
2012. ápr. 19. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Léteznek dolgokra hajlamok. Hogyha szüleid valamilyenek voltak, akkor te is hajlamos vagy olyan lenni, de nem feltétlenül, leszel olyan.
2012. ápr. 19. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

A saját szülei által nevelteknél annyira nem egyértelmű h mi öröklött és mi tanult, ha mondjuk egy gyereket Mo.-ról Mondjuk egy Alaszkai kisvárosba fogadnának örökbe, és úgy mutat igen ritka, a vérszerinti szüleivel egyező tulajdonságokat h a környezetéből senki se tudja honnan származik, akkor már mondhatnánk h nem valószínű ekkora egybeesés egy alaszkai környezetben nevelkedett és egy Mo.-n nevelkedett között, tehát azok a viselkedésformák jó eséllyel inkább öröklöttek lennének.

Bár olyan is lehet h bizonyos öröklött viselkedésformát csak egy bizonyos környezet hoz elő, ekkor még nehezebb eldönteni melyik öröklött melyik tanult, legfeljebb csak egy csomó örökbeadott egypetéjű iker tanulmányozásával.

2012. ápr. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nagyon sok, az életet kevéssé érintő viselkedésmód főleg eltanulás, majd megszokás következménye, vagy tudat alatti kényszer. Ezekről általában - néha nagy erőfeszítések árán - le lehet szokni, csak az emberek többnyire nem érzik ezt annyira fontosnak, hogy tegyenek érte.


Természetesen nagyon sok minden örökölhető, csak ez van annyira összetett, hogy csak nagy gondossággal lehet eldönteni, öröklött, vagy "tanult" tulajdonság. Ha az életvitelben alapvető szerepe van, jó drágán, de különféle laboratóriumi módszerekkel megállapítható, mi öröklött, mi nem.

2012. ápr. 19. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szerintem az információk szelekciója nem genetikailag meghatározott tényező. Sokkal inkább hajlok arra, hogy minden ember agya így működik, kivétel nélkül. Én például a növényekkel vagyok így, ezen a téren olyan az agyam mint egy szivacs. A latin nemzetség,- és fajnevektől kezdve az angol fajtaneveken át a genetikai, morfológia stb. vonatkozásokig minden... Amit elolvasok ezen témákban azonnal megragad, és még ha akarnám sem tudnám elfelejteni. Ami pedig nem érdekel, hát sajnos... :P Száz szónak is egy a vége, az érdeklődési kört bizonyára nem genetikai tényezők befolyásolják, sokkal inkább neveltetési és/vagy a személyiség differenciálódása közben/után alakul ki.
2012. ápr. 22. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!