Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért gyűrű a gyűrű?

Tom Benko kérdése:

Miért gyűrű a gyűrű?

Figyelt kérdés
Mármint az algebrai gyűrű. A félcsoportot, csoportot, hálót értem, de a gyűrűnél nem találom az analógiát. Bár lehet, csak bennem van a hiba...

#gyűrű #algebra #struktúra #Algebrai strukútra
2012. máj. 23. 18:35
 1/5 anonim válasza:

wikipedián ezt találtam:

In the 1880s Richard Dedekind introduced the concept of a ring,[2] and the term ring (Zahlring) was coined by David Hilbert in 1892 and published in the article Die Theorie der algebraischen Zahlkörper, Jahresbericht der Deutschen Mathematiker Vereinigung, Vol. 4, 1897. According to Harvey Cohn, Hilbert used the term for a specific ring that had the property of "circling directly back" to an element of itself.[10]


Ha jól értelmezem, Hilbert még nem pont azt értette gyűrű alatt, amit ma értünk, és akkor még volt értelme az elnevezésnek. Aztán rajta maradt. :)

2012. máj. 23. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szóval a ciklikus csoportokat érthette alatta?
2012. máj. 23. 19:40
 3/5 anonim válasza:
Szerintem az olyan gyűrűket értette, amiknek az összeadáscsoportja ciklikus. De ez csak tipp, nincs kifejtve... de az tuti, hogy valamilyen gyűrűről beszélt már. (Csoportfogalom már volt akkoriban, nem adott volna rá új nevet.)
2012. máj. 24. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Hirtelen El is gondolkoztam, van-e olyan gyûrû, ami csak az egyik mûvelet szerint ciklikus...
2012. máj. 26. 00:19
 5/5 anonim válasza:
Mod 4 maradékgyűrű összeadásra ciklikus (generátor: 1), szorzásra nem (2*2=0, 3*3=1).
2012. máj. 26. 01:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!