Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Tudnátok jól bevált ökológia...

Tudnátok jól bevált ökológia tételeket küldeni?

Figyelt kérdés

INterneten már kerestem, de nagyon rövideket találtam csak, meg volt, ami hülyeségeket írt. Most fogok szóbelizni bioszból, de mivel engem inkább az emberi része érdekel, az ökot nem vágom annyira. Ilyen tételek vannak:

1. A talaj mint környezeti tényez. A talaj keletkezése, talajszennyezés és talajpusztulás.

2. A leveg mint környezeti tényez. A levegszennyezés problémái és megoldásai.

3. A víz mint környezeti tényez. A felszíni és a felszín alatti vizek szennyezésének

problémái.

4. A hulladékok keletkezése és fajtái. A hulladékkezelés lehetségei; az újrahasznosítás.

5. Az energiatermelés módjai, biológiai következményei. A megújuló és a nem megújuló

energiahordozók, a hagyományos és alternatív energiaforrások.

6. A tavak pusztulása, eutrofizáció és tavi szukcesszió. Hazai állóvizeink állapota.

7. Környezet és természetvédelem, nemzeti parkjaink. A Duna-Ipoly Nemzeti Park.

8. Az állat- és növényfajok védelme, a biodiverzitás.

9. Globális problémák és megoldások a környezet- és természetvédelemben

(üvegházhatás, globális felmelegedés, eserdk stb.).

10. A gyomnövények. Betelepített és özönfajok káros hatásai a természetes társulásokra és

az emberi egészségre.

11. Az együttélés (szimbiózis), a versengés (kompetíció), az asztalközösség

(kommenzalizmus), az antibiózis, az élsködés (parazitizmus) és a táplálkozási

kölcsönhatás (predáció) fogalma állati, növényi és emberi példákkal.


2012. jún. 10. 19:02
 1/1 anonim ***** válasza:
Remélem, sikerült a szóbelid! :)
2021. szept. 11. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!