Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért lassul le az idő ha...

Jack the Ripper kérdése:

Miért lassul le az idő ha fény sebességgel haladunk?

Figyelt kérdés
Én ezt nem értem. Tegyük fel hogy ellátogatunk a Proxima Centaurira( a Földtől kb 4,6 fényévre van ) egy olyan űrhajóval ami képes c-vel utazni és a mi életfolyamataink ugyanúgy zajlanak a belsejében. Aki a Földön marad annak ugye 9,2(kb.) év mire viszontlát minket. De nekünk is ugyan ennyi időbe telik megtenni az utat, nem? Mert hiába utazubk fénysebességgel az oda-vissza táv 9,2 fényév amit ugye 9,2 évig tart megtenni bárhonnan nézzük is.

2012. jún. 22. 11:29
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:

Ott volt az előző válaszban.

Nem öregednél egyetlen másodpercet sem: egy pillanat alatt megérkeznél a célodhoz.

2012. júl. 15. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
Egy kétperces zeneszám a fénysebességgel haladó űrhajóban is két perc?
2012. szept. 10. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim válasza:
Igen, az űrhajóban is két perc, mivel ott hallgatod. Ha a földön mérnéd, akkor nem két perc lenne, hanem sokkal több.
2012. szept. 10. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim válasza:
Nu. tehát. ha fénysebességgel utazol, az egészen pontosan 1.080.000.000 km/h. lehetővé teszi a dimeniók váltását. az idő azért tellik, mert te a 3 dimenzióval párhuzamosan vagy MÁS dimanziókban. Ha ez nem igy lenne, megállna az idő, nem, tellene. nem lennél se öregebb, sem fiatalabb. 4,6 év ugyanannyinak tűnhet, de ezt vegyük figyelembe, hogy csak a mi bolygónk használja ezt a mértékegységet :D lehet, hogy ott ez a legkiseb táv, és nekik nem annyi idő, és nem oylan hossz megtenni. ennyit tudtam hozzácsapni --Chocky--
2012. szept. 22. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
0%

4,6 fényévvel utazol, akkor gondolkozzunk kicsit.

Az ürhajóban fogsz 4,6 évet öregedni még odaérsz, mert FÉNY ér oda annyi idő alatt! Szóval te öregszel 4,6 évet. és tegyük fel visszautazol, nagyjából 9 évet öregedtél, de közben a földön lévő emberek meg sokkal, asszem ezer évekkel többet.


Nemtudom miért ir valaki ilyet hogy akkor a földön telik el 4,6 év, neked meg 0 másodperc :D


És igen, a tér és az idő igazodik a sebességhez.

2012. dec. 6. 23:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:

Utolsó, hatalmas zavar van a fejedben!

Amit írtál, az arra lenne igaz, ha ezer fényéveket utaznál!


Ha 4 fényévet mész fénysebesség körül, akkor a földieknek 4 év telik el - neked meg pár perc.

Te azt fogod látni, hogy a világegyetem haladási irányban összemegy úgy, hogy ez a két csillag pár km távolságra lesz - amit persze, hogy meg is teszel pár perc alatt.

Aztán, mikor megérkezel és megállsz, akkor minden visszaugrik eredeti méretére.

2012. dec. 7. 03:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:

Oké, a tér igazodik.

Viszont: hogy érnél oda néhány perc alatt, mikor a fénynek is!!! 4,6 évbe telik, hogy odaérjen?


Nem mondom, hogy nincs igazad. Azt mondom, hogy már mind a két magyarázatot hallottam.


Bár most megint átgondoltam, és megkérdezek egy atomfizikust. :D

2012. dec. 7. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:

Figyelj, itt két dolog van:

- te azt látod, hogy a fény 4 év alatt ér oda.

- a fény azt érzi, hogy nulla idő alatt ér oda!

Ugyanis fénysebességnél a tér papírvékonyságúra megy össze, így a 2 csillag közötti távolságot egy pillanat alatt megteszi a fény!


Egy fotonnak gyakorlatilag nincs élete. Megszületik - és még abban a pillanatban be is csapódik valahova. Lehet, hogy a világegyetem másik végén.

2012. dec. 7. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
Mivel nincs tömege, ezek szerint nem is jár az órája?!
2012. dec. 8. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 Plevente válasza:

Amig nem teridoben gondolkodsz addig nem igazan fogod megerteni. Igaz hogy ezt konyebb mondani mint erteni. Nincs mit tenni, szokni kell a gondolatot hogy a ter es az ido elvalaszthatatlanul egymasba van fonodva. Viszont attol a pillanattol kezdve mikor ezt tenylegesen megerted, erted... onnantol mar pofon egyszeru a magyarazata.

Ahogy a ter, az ido is egy dimenzio. Ezt mar mindenki almabol felkeltve tudja. ( sajnos sokan csak bemagolva). Az ebben a dimenzioban torteno mozgas, nem mas mint maga az ido tellesenek folyamata. Einstein azt latta meg bravurosan, hogy a fenysebessegi korlat a vilagegyetem mind a 4 altalunk ismert dimenziojara ervenyes.

Ezt leegyszerusitve ugy kell megerteni hogy ennyibol "gazdalkodik" minden test ami ezekben a dimenziokban vegez mozgast.


Tehat a terben mozgo targyaknak idobeli mozgasuk egy reszet a terbeli elmozdulasukra kell forditaniuk.


Ugy is ertlemezhetjuk, hogy egy targy terbeli sebessege annak merteke, hogy idobeli mozgasabol mekkora reszt sikerult "elteritenie". Minel tobb reszt hasznal fel a test a terbeli sebessegere, annal kevesebb jut az idobeli mozgasara, vagyis minel nagyobb a sebessege valaminek, annal lassabban tellik SZÁMÁRA az ido.

Mivel a fenysebesseg a maximum, ekkora sebessegnel az idobeli mozgas nulla, szamara megall az ido.

Az osrobbanaskor keletkezett foton az azota eltelt kb 13 milliard evbol meg nem "erzekelt" egy pillanatot sem, hiszen fenysebesseggel halad azota.

2015. okt. 16. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!