Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért lassul le az idő ha...

Jack the Ripper kérdése:

Miért lassul le az idő ha fény sebességgel haladunk?

Figyelt kérdés
Én ezt nem értem. Tegyük fel hogy ellátogatunk a Proxima Centaurira( a Földtől kb 4,6 fényévre van ) egy olyan űrhajóval ami képes c-vel utazni és a mi életfolyamataink ugyanúgy zajlanak a belsejében. Aki a Földön marad annak ugye 9,2(kb.) év mire viszontlát minket. De nekünk is ugyan ennyi időbe telik megtenni az utat, nem? Mert hiába utazubk fénysebességgel az oda-vissza táv 9,2 fényév amit ugye 9,2 évig tart megtenni bárhonnan nézzük is.

2012. jún. 22. 11:29
1 2 3
 21/24 Plevente válasza:
De hogy a konkret kerdesedre is valaszoljak... A 4,6 fenyevre levo cel eleresekor a fenysebesseggel utazo egy masodpercet sem oregszik, ellenben az itthoniak 4,6 evet. Vagyis aki az urhajon volt 4,6 evig "beledermedt" a terbeli sebessegebe.
2015. okt. 16. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:

"Minel tobb reszt hasznal fel a test a terbeli sebessegere, annal kevesebb jut az idobeli mozgasara,"



Én is ezt mondom évek óta de engem csak anyázni tudnak mert 45% oska vagyok.


A sebességed nagysága fordítottan arányos az idő értéked nagyságával.


Ez meg azért van mert a két fogalom egy jelenség kettébontása. Egyik esetben az időt vizsgál másikban mozgást de olyan állapot nem létezik ahol csak az egyik fogalom értelmezhető lenne a másik nélkül. Nincs idő mozgás nélkül és nincs mozgás idő nélkül. Ezért kell téridőről beszélnünk Einstein szerint és nem térről meg időről hiszen az csak az Euklideszi világban használható mert ott nincs függőség hisz abszolút az idő értéke a tér minden pontján mozgásoktól független. A valódi világ viszont AntiEuklidészi.

2015. okt. 16. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim válasza:

Íme egy egyszerű válasz:

Tegyük fel, hogy egy fénysebességgel haladó űrhajón utazol 1 évig. Maga a fénysebesség olyan ERŐHATÁST gyakorol a szervezetre, amitől az anyagcsere lelassul: lelassul a szívverés, a mozgás de még a gondolkodás (agysejtek közötti "jel átadás") is. Viszont mindezt te nem érzékeled, mert ezek egymáshoz képest mind ugyanakkora mértékben lassulnak le, illetve az utastársaid (ha vannak) szintén olyan lassúak mint te. Pl. ha olvasol egy könyvet az űrhajón, akkor a lapozás mozdulatának sebessége és a szöveg megértésének sebessége egymáshoz képest nem változik, tehát a könyvet ott is ugyanannyi ideig tart kiolvasni. Emiatt az űrhajón nem hosszabb az élet sem, pont annyinak éreznéd, mint a Földön.

Egy külső szemlélő ezt az egészet úgy látná, hogy maga az űrhajó iszonyat gyors, de a benne lévő "élet" iszonyat lassú. Ettől relativitás, mert nézőpont kérdése.

Tehát biológiailag hasonló a hibernációhoz, azzal a különbséggel, hogy itt ébren vagy és nem alszol.

2017. febr. 3. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:

"Maga a fénysebesség olyan ERŐHATÁST gyakorol"

Maga a sebesség nem gyakorol semmiféle erőhatást.

2017. febr. 4. 02:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!