Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Egy helyesen végrehajtott...

Egy helyesen végrehajtott fordulóban mekkora a fordulási sugár, ha a repülő 45°-ban bedöntve 108 km/h-val repül?

Figyelt kérdés

2012. jún. 30. 21:13
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Mivel pontosan 45 fokos szögben dől be a gép, a rá ható centripetális erő pontosan egyenlő lesz m*g-vel, mert sin(45fok) = cos(45fok). (Ezért a gépben ülő pilótára a gravitáció gyök kettőszöröse hat, bár ez nem volt kérdés.) A centripetális erő képlete m*v^2/r és ennek kell egyenlőnek lennie m*g-vel. v-t ismerjük, m úgyis kiesik, innentől ki tudod számolni. A gép sebességét m/s-ban helyettesítsd be.
2012. jún. 30. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
0%

Ez kb. olyan kérdés, hogy:


Mennyi annak az autónak a maximális sebessége, amivel úgy indulok el, hogy előtte üresből egyesbe teszem, majd folyamatosan váltok fölfelé, méghozzá pont 5000-es fordulatszámnál.

2012. jún. 30. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
37%
Ja és a rádió is szól közben. És az egyik ablak van csak lehúzva.
2012. jún. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
0%
És ráadásul feketére van festve a kocsi.
2012. jún. 30. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Az első válaszadónak köszönöm, a többinek meg csak annyit, hogy ez egy mintafeladat a vitorlázó-repülőgép pilóta szakszolgálati engedélyhez szükséges elméleti vizsgából. ,,Si tacuisses, philosophus mansisses."
2012. júl. 1. 12:32
 6/11 anonim ***** válasza:

A többiek én vagyok.


Nem gondoltam volna, hogy ilyen baromság van. Ez ilyen olyannak tűnik, hogy érzéssel... hogy húzod a kart, hogy nyomod a pedált és mennyit tolsz a gázkaron.


Mert ha kell, akkor 45 fokban bedöntött (erre alkalmas) géppel mehetsz egyenesen is...

2012. júl. 2. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Ez akkor is olyan kérdésnek tűnik, hogy mennyire kell bedönteni egy motort és hány fokban fordítani a kormányon, ha 80-nal akarsz bevenni egy ilyen-olyan kanyart. Súlypontodtól és a motorodtól függ.


Vagy autóval... ott meg a kormány áttételétől, meg ilyenek...


Elméletben persze biztos van ilyen, hogy hogy forduljunk ügyesen egy géppel, de gondolom a géptípustól is függ ez... pl. mekkora a felhajtó ereje ekkora sebességnél. (Ha nagy, akkor kisebb a sugár, ha kisebb, akkor nagyobb)


De szerintem nincs olyan pilóta, aki ilyen baromságon gondolkozna a levegőben... csak érzéssel fordul, azt kész. Tartsa a sebességet, magasságot és lehetőleg ne veszítsen mellé (nagyon) a sebességből.


Ez olyannak tűnik ez a kérdés, mint amikor valaki bemagolja egy könyvből, hogy hogyan kell autót vezetni kb. úgy, hogy azon gondolkozik, hogy balra, vagy jobbra kell-e tekernie a kormányt és mikor melyik pedálra hogy kell rálépnie. A stréber nők szoktak így "megtanulni" ilyen gyakorlati dolgokat. Aztán valahogy nehezebben tudják kivitelezni a gyakorlatban.

2012. júl. 2. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
ui.: kitartok a véleményem mellett egészen addig, amíg valaki nem győz meg az ellenkezőjéről. Te ezt meg se próbáltad.
2012. júl. 2. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Elhiheted, nem azért tettem fel ezt a kérdést, mert unatkozok, vagy mert fúrja az oldalam a kíváncsiság. Ez, ahogy mondtam, egy mintafeladat a vitorlaszakszóhoz szükséges elméleti vizsgából, tehát ha át akarok menni, akkor meg kell hogy tudjam oldani. Ha gondod van vele, akkor a légüggyel vitatkozz, ne velem.
2012. júl. 2. 16:03
 10/11 A kérdező kommentje:
Amúgy mit is nem próbáltam meg?
2012. júl. 2. 16:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!