Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Plazma lámpát meg lehet fogni...

Plazma lámpát meg lehet fogni puszta kézzel?

Figyelt kérdés

van is egy link egy ilyen képpel [link]


nemértem... valaki el tudná magyarázni... vagy ebbe nem is érdemes belekezdeni:O:( ?


2010. ápr. 20. 16:22
 1/8 anonim ***** válasza:
53%
egyszer igen...sőt többször is, ha bírja a kezed a több tízezer °C-t
2010. ápr. 20. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
ja, a képen nem a plazmát, hanem az üvegburát fogja, a magas hőmérséklet a plazmaíven belül van, azt hittem a plazmát magát akarod megfogni :D
2010. ápr. 20. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
hát pont azt nemértem ,de akkor ez a kép csak illusztráció vagy mi?????!!!!
2010. ápr. 20. 16:26
 4/8 anonim ***** válasza:
a képen egy dísztárgy látható, nekünk is volt olyan, ha bekapcsolod középről megy minden felé a plazma(hogyha úgy hívják, nem értek hozzá), ha pedig oda teszed a kezed vagy valamilyen tárgyat, akkor több "sugár szál" is oda gyűlik össze.
2010. ápr. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nem láttál még boltokban ilyen plazmalámpát? XD hogyne lehetne megfogni :DD meg lehet.
2010. ápr. 20. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

ohh bocsi ,le vagyok maradvaXD

még nem láttam ilyet élőben

2010. ápr. 20. 19:07
 7/8 sulfur ***** válasza:
Hát ez alámpa nem igazán plazma. irtó kis teljesitményű, nagyfeszültségű kisülések. Én először vagy 20 éve láttam, 3 éve sikerült is vennem egyet. Nagyon állat!
2010. ápr. 20. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
jaj ez egy akkora gagyi, haver megvette 7K-ért, 1 év alatt elszállt belőle a gáz. -->KUKA, eccerűen kidobta.
2010. ápr. 20. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!