Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Higgs-bozon nélkül is lenne...

Higgs-bozon nélkül is lenne tömege a részecskéknek, csak kisebb?

Figyelt kérdés
2012. júl. 6. 10:14
 1/5 anonim ***** válasza:
0%
Ez olyan, mintha azt kérdeznéd, hogy egy falak nélküli házban is lehetne-e lakni, csak szellősebb lenne-e. Értelmetlen.
2012. júl. 6. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
De nem azt kérdeztem,mert arra tudtam a választ.
2012. júl. 6. 11:33
 3/5 anonim ***** válasza:
67%

Ha a standard modell elmélete helyes, akkor a Higgs-bozon, illetve a Higgs-tér felelős a dolgok tömegéért. A teljes tömegért.

Ha az elmélet nem helyes, akkor előfordulhat bármi.

2012. júl. 6. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Igen, a Higgs-bozon nélkül is lenne tömege a legtöbb részecskének. Pl. a proton, neutron tömegének túlnyomó része a magot alkotó kvarkok (vagy ami az éppen divatos elmélet szerint alkotja őket) saját belső energiájából adódik, az Einstein-féle tömeg-energia ekvivalencia miatt. Ha jól rémlik, a Higgs-bozon a proton tömegének talán 10%-áért felelős, de a pontos számban nem vagyok biztos.
2012. júl. 6. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Négyes vagyok. Utánanéztem, a Higgs-bozon az összetett részecskék (mint pl. a proton és a neutron) tömegének 1%-áért felelős. A tömegük fennmaradó 99%-a a gluonok (ezek kötik egymáshoz a kvarkokat) energiájából és a kvarkok mozgási energiájából adódik, ahogy fent írtam.


A H-bozon jelentősége főleg az, hogy általa a kvarkok nyugalmi tömeget kapnak, ezért nem mozoghatnak fénysebességgel, mely esetben nehezen tudnának részecskéket alkotni.

2012. júl. 7. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!