Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hol találok egy aktuális/moder...

Hol találok egy aktuális/modern érthető de részletes leírást a Higgs bozonról és a vele kapcsolatos tudnivalókról?

Figyelt kérdés

2012. júl. 10. 17:21
 1/3 2xSü ***** válasza:

Az interneten. Lásd: [link]


A leírásnál nem lehet beszélni „aktualitásról”. A kvantumfizika régóta számon tartja ezt a részecskét. Jelenleg annyi történt, hogy úgy tűnik sikerült kísérletileg kimutatni bár ez sem feltétlenül biztos. Ezzel nem tudtunk meg sokkal többet róla, maximum annyit, hogy a tömegét egy szűkebb tartományra tesszük. Eddig annyit tudtunk, hogy 117 GeV és 251 GeV között van a tömege, de reméltük, hogy 181 GeV alatt fogjuk mérni. Az előzetes eredmények alapján 115 és 127 GeV között várták a tömegét. A jelenleg megtalált „valami” 125,3 ± 0,6 GeV.


Ennyi, ami aktuális. A Higgs-bozon szerepét, elméletét nem befolyásolta az, hogy megtalálni véltük azt.

2012. júl. 11. 09:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Akkor az aktualitást ne tekintsed, de ettől függetlenül nem válaszoltál. Sajnos a Google csupa felszínes leírást hoz ki, én értek a fizikához, csak nem a részecskefizikához, de az alapoktól szeretném megérteni persze nem részletekbe menően. De egy ismeretterjesztő írás, amiben egy képlet sincs, azzal nem sokra megyek.
2012. júl. 11. 09:21
 3/3 2xSü ***** válasza:

Google: Első találat: Wikipedia. Itt az angol nyelvű leírás elég részletes. Hivatkozik pl. a Higgs-mechanizmusra: [link]

Azt hiszem kellően részletes. :-)


De kicsit módosítva a keresési találatokat:

[link]

Első találat:

[link]


Mondom én, hogy Google. ;-) Én is ott találtam éppen ebben a pillanatban. (És te tudod eldönteni, hogy mi az, ami számodra triviális, túl általános és mi az, ami túl magas, túl konkrét.)

2012. júl. 11. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!