Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Elméletileg lehetett valami a...

Mentos kérdése:

Elméletileg lehetett valami a NAGY BUMM előtt?

Figyelt kérdés
Sokat töprengtem ezen a kérdésen, (a nagy bumm story-t ismerem, hogy felrobban egy csillag) de előtte az a csillag valamilyen térben-időben létezett. (csak feltételezem, hogy lehetett egy előttünk élő civilizáció aki(K) robbantotta fel).

2012. júl. 12. 22:17
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
58%

Egy biztos dolog: ezt meg senki nem tudja, s lehet nem is fogja megtudni, lehet hogy soha.

Az igaz, hogy ha egyre kozelebb kerulsz a termeszettudomanyokhoz, fizikahoz es egyre tobb dolgot megertesz akkor egy ido utan egyre biztosabbnak tuni hogy a vilag siman kialakulhatott.

En viszont meg mindig azon vagyok hogy tenyleg sok dolgot megmagyaraz a tudomany, evolucio is van, de egy "isten", nelkul nem johetett letre a vilag es semmi sem, habar olyan mintha isten megteremtette volna a vilagot es a torvenyeket, majd hagyta mukodni az egeszet.

2012. júl. 12. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Az elmélet szerint nem egy csillag robbant fel, hanem a kezdet kezdetén rendkívül sűrű, és kicsi volt a világegyetem, majd rendkívül nagy sebességgel elkezdett tágulni - ezt hívják Nagy Bummnak, vagy Ősrobbanásnak.


Még nagyon sok dolgot nem tudunk a jelenlegi világról sem, az Ősrobbanás előttiről meg gyakorlatilag semmit. Lehet, hogy volt előtte valami, de lehet, hogy nem.

2012. júl. 12. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Itt írnak erről, ill. boncolgatják ezt a lehetőséget:


[link]

2012. júl. 12. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Hát igen sajnos nem tudunk az univerzumról sok mindent MÉG de vagy egy mondás, remélem jól mondom: Minnél többet tudunk meg, annál többet akarunk tudni, s közben úgy érezzük, hogy alig tudunk még valamit. Mert amit az ember ma az univerzumból fölfedezett az szinte egy gombostű felynyi méret amennyit tudunk, és kb. Magyarország az univerzum (remélem kb. jól hasonlítottam, mert ekkora távolságokkal nem vagyok tisztában, hogy milliárd fényévek...
2012. júl. 12. 23:00
 5/30 anonim ***** válasza:
22%
a nagy bumm előtt minden anyag egyben volt azelőtt meg valószínűleg egy másik univerzum lehetett ahol a fekete lyukak száma már elért egy kritikus pontot ami egy pontba vonzott minden anyagot és ebből alakult ki a mai univerzum
2012. júl. 12. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:

Nos én ezt úgy próbálnám magyarázni, hogy mesélek egy kicsit azokról az elméletekről, hogy mi a világegyetem sorsa. 3 elméletről hallottam:

1. A nagy bumm után örökké tágulni fog az univerzum.

2. A nagy bumm után egyszer csak "szétszakad" a tér.

3. A nagy bumm után jön a "nagy zutty". Ez olyasmi, mint amikor a felfújt lufi hirtelen leereszt. Vagyis az univerzum visszakerül az ősrobbanás előtti állapotba. Szerintem ez a legvalószínűbb. Ezt pedig egy újabb ősrobbanás követi. Tehát (szerintem) az ősrobbanás előtt egy másik, miénkhez hasonló univerzum volt, ez előtt meg egy nagy bumm, az előtt megint egy univerzum és így tovább.

2012. júl. 13. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 Tom Benko ***** válasza:
100%
Egyelőre úgy állunk, hogy a Nagy Bumm-mal kezdődött a tér és az idő, ezért a kérdés kissé értelmetlen.
2012. júl. 13. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
6: A 3. ponttal az a baj, hogy az univerzum gyorsuló ütemben tágul.
2012. júl. 13. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 A kérdező kommentje:
Igen, ezekről az állításokról mind halottam.
2012. júl. 13. 10:20
 10/30 anonim ***** válasza:

"6: A 3. ponttal az a baj, hogy az univerzum gyorsuló ütemben tágul."


Tudom. De ki tudja mi lesz x milliárd év múlva? Mi csak egy pillanatfelvételből akarjuk megjósolni az univerzum történetét. Vannak bizonyos ismereteink és ezekhez gyártunk olyan elméleteket, amik az ismeretek függvényében a legvalószínűbbek.

2012. júl. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!