Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan készíthetnék egy élőlényt?

Hogyan készíthetnék egy élőlényt?

Figyelt kérdés

Hülyén hangzik a kérdés, ugye?

Szóval, biológia órára szeretnék csinálni egy modellt.

De jó lenne, ha a szöveteket, testfolyadékokat is életszerűen tudnám modellezni.

Én arra gondoltam, hogy pl. a csontokat vagy gipszből vagy agyagból készíteném el. Kültakarónak van itthon műbőr, ha mást nem találok.

Az lenne a célom, hogy bevinném bioszra, tanárnővel felvágnánk meg ilyesmik. Ezért lenne fontos, hogy úgy viselkedjen mint az igazi szövet. A szerveket is hasonlóan szeretném megcsinálni. Ötletek?



2012. júl. 26. 18:21
1 2 3
 1/21 anonim válasza:
100%
De akkor ez nem élőlény,hanem egy modell.
2012. júl. 26. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
100%

Az valóban nem élőlény, hanem embermodell. Valójában az egyes szöveteket szeretnéd modellezni.

Nem kis dolog az ilyen, ha valóban fontos, hogy úgy viselkedjen, mint az emberi szövet, akkor ballisztikus zselé. Az nem túl könnyen beszerezhető, akkor már inkább egyszerűen zselatinból zselé megfelelő sűrűségben. (A Mythbusters műsorait javaslom megtekintésre, sokszor modelleztek embert.) Az izmokhoz ez elég jó, esetleg puhított (vízben áztatott) kenderkötelet is tehetsz bele, hogy az izomrostokat modellezd (persze nem feltekerve, hanem rostjaira választva). Ha így applikálod a gipszcsontokra, elég hasonló lesz egy merev izomhoz. Ebból a nagyobb izomokat kiteheted, a kisebbek helyét egyszerűen feltöltöd zselével. A vér és egyéb testnedvek gyakorlatilag víz, ezen nem kell sokat szórakozni. Kis ételfestéket is tehetsz bele, ha van időd. Mivel az érhálózatot gyakorlatilag lehetetlen modellezni, a nagyobb ereket rakd csak ki, és azokat kösd össze, töltsd fel. Ez lehet szívószál, vagy kisebb műanyag csövek, netán zacskóból ragasztva.

A főbb szervekkel meg fogsz küzdeni, az biztos. Pl. a májat nem tuom, mivel lehetne pontosan modellezni. Szivacs? Az túl merev.

2012. júl. 26. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 A kérdező kommentje:

És vatta? Meg ugye akár szivacs, akár vatta, jó lenne szigetelni valami hártyával, mondjuk celofánnal.

Az erekhez honnan szerezhetnék műanyag csövet?

Milyen méretarányban lehetne legkönnyebben kialakítani?

Egyébként nem muszáj embernek lennie, én először valami egérszerű emlősben gondolkodtam. Mi lenne az egyszerűbb?

2012. júl. 26. 19:08
 4/21 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Az ereket csinálhatnád ilyen műanyag scoobydoo szálakból (tudod amiből a gyerekek kulcstartókat szoktak fonni). Ilyen: [link]
2012. júl. 26. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Azok a szálak jó, én is hasonlóra gondoltam, de nem tudtam a nevét. :)

"Ezért lenne fontos, hogy úgy viselkedjen mint az igazi szövet."

Tudod, ha vattával helyettesítesz valamit, az közel sem fog úgy viselkedni, mint a valódi szerv. Csak hasonlóan néz ki. (Ezek a műanyag szálak is sokkal erősebbek és rugalmasabbak, mint az erek.) Kérdés, mennyire legyen hasonló. A vatta már nagyon távoli.

Egy egér ugyan kicsi, de a szervei uganúgy megvannak, mint egy embernek. Ha te egércsontvázat fel tudsz építeni gipszből, akkor inkább menj iparművésznek, mert valamit nagyon tudhatsz. Mindenképpen fel kell nagyítanod (méretarányosan). Akkor meg már embermodell. Ez mindenképpen hatalmas meló.

2012. júl. 26. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:

A csontoktól félek én is. :/ Azon is gondolkoztam, hogy veszek valahonnan, de az ilyen modellek drágák akár új, akár használt és ha már vennék sem biztos, hogy beleraknám.

A scoobydoonak örülök, nem is volt eszembe, végre van mivel elindulnom, köszi. :D

A szerveket nem akarom szétszedetni nagyon.

Én arra gondoltam pl., hogy a májat kifaragnám szivacsból (lehetőleg pirosból) és dugnék bele egy artériát meg egy vénát is, aztán leszigetelném cellofánnal, így feltölthetem vérrel. Ezért gondoltam még a vattára is, mert szerintem az is elég rugalmas lenne, már csak arra, hogy úgy nézzen ki. Köszi az eddigi válaszokat, zöld mancs, de írjatok még!!! :DD

2012. júl. 27. 09:35
 7/21 A kérdező kommentje:
Szereztem scoubidou-t de ezek elég vékonyak. :/
2012. júl. 28. 12:43
 8/21 anonim ***** válasza:
És a többi szervet tudod már, hogy miből fogod csinálni?
2012. júl. 28. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Hát a szivacs maradt. Arra gondoltam, kifaragom aztán beledugom az ereket, leszigetelem cellofánnal és feltöltöm az egészet vérrel. Csak kéne egy nagy fehér szivacs.... xD
2012. júl. 28. 13:52
 10/21 A kérdező kommentje:
Vagy van egyéb ötlet?
2012. júl. 28. 13:52
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!