Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan készíthetnék egy élőlényt?

Hogyan készíthetnék egy élőlényt?

Figyelt kérdés

Hülyén hangzik a kérdés, ugye?

Szóval, biológia órára szeretnék csinálni egy modellt.

De jó lenne, ha a szöveteket, testfolyadékokat is életszerűen tudnám modellezni.

Én arra gondoltam, hogy pl. a csontokat vagy gipszből vagy agyagból készíteném el. Kültakarónak van itthon műbőr, ha mást nem találok.

Az lenne a célom, hogy bevinném bioszra, tanárnővel felvágnánk meg ilyesmik. Ezért lenne fontos, hogy úgy viselkedjen mint az igazi szövet. A szerveket is hasonlóan szeretném megcsinálni. Ötletek?



2012. júl. 26. 18:21
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

Szivacs meg műbőr? Hát erről jut eszembe újra kéne húzni a simsonom ülését. :) Biztos nagyon szép alkotás lesz :)

Például megcsinálhatnád a csontvázát vascsőből és akkor a terminátor cyborg prototípusod lenyűgöző lenne.

2012. júl. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
Mért nem csinálsz medúzát..?
2012. júl. 28. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 A kérdező kommentje:

A medúza kicsit túl egyszerű. :D És fő szempont, hogy legyen gerince! xD

A vascső sajnos nem áll rendelkezésemre, csak 16 éves vagyok.

2012. júl. 29. 11:55
 14/21 A kérdező kommentje:

Életem legis-legostobább kérdése következik:

A szén-dioxidban dús vért szállító erek tényleg kékek, vagy csak a könyvekben ábrázolják úgy? Azért kérdezem, mert ahogy elnézem a vénák a karomon is kékek, de akkor az artériáim vörösek?

Ezt szem előtt kellene tartanom, amikor a modellemet elkészítem? Csak scoubidouban vannak piros és kék csövek, főereknek csak átlátszó (színtelen) csövet találtam.

2012. júl. 31. 09:28
 15/21 anonim ***** válasza:
100%

Nem, a faluk ugyanolyan, a bennük szaladgáló vér festi őket más színűre. Az oxigéndús élénkvörös, a CO2-t szállító meg sötétlila, egészen fekete is lehet. A bőrön át ezt kéknek látod, de ha vért vesznek (vénából szokás), akkor láthatod, hogy egészen fekete a színe. (Egyes állatoknak persze kék. Vagy zöld. Vagy színtelen. A tintahalaknak egészen kék, a csigákról azt mondják, kék, de szerintem nagyon halvány.)


Egyébként felmerült bennem, miért nem csinálsz egyszerűbb modellt? Vagyis minden szerv a helyén van, az arányok megfelelőek, de nem szórakozol vérrel, hanem egyszerűen az artériákat jelöli a piros, a vénákat a kék scoobydoo. A tüdő lehet színezett vatta, az amúgy is olyan porózus, ágszerűen beledugdosul mindkettőből. A légcső lehet vékony szívőszál, kapni még ilyeneket, azt hiszem. Mondjuk vöröses. A nyelőcső szintén lehet szívőszál, általában barnával ábrázolják. A szív egy pici ööö... zsákocska, belőle futnak kifelé priosak és befelé kékek (nézz uténa a szív főereinek, jellegzetes az elhelyezkedésük). És így tovább, mindent lehet szivacsból kifaragni, beledugni a főbb ereket stb. Az egyéb színű fonalak az egyéb csöveket jelölhetik. A csontoknál sem kell nagyon részletekbe menni, a koponya lehet egyben, a gerincnél nehézkes, szerintem lehet egyben (minden csigolyát egy zöld szívószáldarabbak összekötni nagyon macerás), a végtagok függesztőöve nem olyan bonyolult: alul medence, egyben, felül a lapocka, kulcscsont külön. A végtagoknál a felső végtag csontjai külön, a többit kiöntheted/megformázhatod egyben. A legnagyobb meló a bordakosárral lesz, mert a sternummal együtt nem lehet megcsinálni, azt bizony külön kell. És utána pepecs ragasztgatás. Ezzel persze az a probléma, hogy eleve bonckész állapotban kell összerakni a modellt, vagyis háton fekve, végtagokat szét, hogy a has felnyitható legyen. (Ha egérke.) Lazább gondolat, hogy nyitott hassal, kiemelt bordakosárral készíted el: nem kell bevarrni a bőrt, nem kellenek a bordák. (Meg még sok minden, pl. a végtagoknál fel kell bontani, csak a kéz/lábfej részén van bőr, mindenütt máshol lifeg két oldalt.) Minden azonnal látszik, csipesszel óvatosan felemelhetőek az egyes szervek, megmutatható a beidegzés (ahhoz vékony damil használható - vannak idegek, amik látszanak, tényleg olyanok), a vérellátás, az elhelyezkedés... :) Így nem kell pepecselni majd a hasfallal, a csepleszekkel és a sok kis izommal, csak a végtagoknál. A fej ettől még macerás lehet.

2012. júl. 31. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Javítom magamat: úgy értem, a faluk ugyanúgy fehéres, nem az adja a színt. Természetesen a vénák és az artériák fala egyáltalán nem ugyanolyan szövettani szempontból.
2012. júl. 31. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 A kérdező kommentje:

Adja Isten, hogy sikerüljön megcsinálnom. :D

Ha kész lesz, majd rakok fel képeket. :D

Még kérdés: Honnan szerezhetnék szivacsot?

Voltunk ma Tescoban, sarkiboltban, de mindenhol csak kicsi, zöld, kék, hupilila mosogatószivacsot találtunk. :/

Nekem vagy piros vagy fehér kéne, és nagyobb darabok, amiből faraghatok és nem baj ha elrontom. Honnan vehetnék, vagy hogyan keressem?

2012. júl. 31. 21:17
 18/21 anonim ***** válasza:
Lidl-ben árulnak többféle színben mosogatószívacsot. :) De szerintem az a virágkötő "keményszivacs" könnyebben faragható valami. Nem tudom a nevét, sajnos. Vagy próbálkozz a 100-as meg illatszerboltokban, biztos akad egy ilyen kis boltban rengeteg kincs. (Nem is hinné az ember, miket árulnak.)
2012. aug. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
100%
Ennyire vakok hogyan lehettek... Ennyi pénzből elmehetnél a henteshez is, ott jól bevásárolni, a suliban gyereknapon jól felvagdalná a tanítónéni a disznómájat, csontos karajt, meg a tarját, utána pedig megsütnétek és krumplival begyűrnétek :D A kellemes meg a hasznos, szépen lehet szemléltetni mindent - egy disznóvágás lenne még kifizetődő esemény, de ugye az más műfaj.
2012. aug. 12. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
40%

cukor só minden mi jó.. !Igy születnek a pindúr-pandúrok!!

:P :)

2012. aug. 13. 03:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!