Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Régen is ilyen rossz volt az...

Régen is ilyen rossz volt az időjárás-jelentés?

Figyelt kérdés

én ahogy visszaemlékszek régen még úgy volt, amit mondtak, most meg, alig tudják eltalálni. Például hétfőn elmondják, hogy na szerdán jön az eső. Majd kedden közlik, hogy inkább péntekig nem lesz semmi eső. Aztán szerdán este már azt közlik, hogy itt vagy egy hétig egyáltalán nem lesz eső. Ezt fenntartják péntekig, mikor is elmondják, hogy szombat reggel esni fog. Vagy a kánikulát kijelentik, hogy csak 3 napig lesz kánikula, majd már 5 napig utána már innentől még egy egész hétig tart, a végén onnantól két nap után vége. Lesz 36 fok stb. utána már csak 30-at mondanak....


Mindig ez jut eszembe, ha megnézek egy időjárás-jelentést, azt megjegyezem és sokszor egy-két nappal valakivel beszélek és feljön és tök mást mond, akkor mindig megdöbbenek,hogy de hát tök mást mondtak tegnap/tegnapelőtt. Most pl. közölték, hogy kánikula lesz, és max. északon, meg nyugaton lehet zápor meg szél.Na én délen lakok, de olyan hatalmas széllökésekre ébredtem,a délutáni álmomból hogy kb. mindent elvitt a teraszról és még meg is rémültem, hogy mekkora szél van. És egyáltalán nincsen meleg.


2012. aug. 3. 17:22
 1/4 anonim ***** válasza:
0%

Az a szomorú hír hogy olyan kiszámíthatatlan kaotikus az időjárás hogy nem lehet előre napokkal vagy hetekkel kiszámítani.(max pár órával) A hőmérséklet ingadozások miatt foltokba hűl és melegszik fel hirtelen gyes területeken a levegő ami kiszámíthatatlanná teszi a hosszútávú előre jelzést. Hirtelen kialakulnak olyan légmozgások a hőingadizástól amik befolyásolják egy vihar útját. -Ez a hőingadozás azért jön létre mert megszorul egyes térségekben a napfény és nem eresztik ki a gázokat. Gondolok itt arra hogy 300éve nyomatjuk a vegyi anyagokat égéstermékeket ipari menyiségben a levegőbe számolatlan.

Lesz még rosszabb is!!

Köszönjük nektek: Esso Shell Mol...

2012. aug. 3. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Mármint azt akartam írni hogy a gázok alatt a napfényből származó meleg összegyűlik. és megváltozik a légmozgás emiatt. A meteorológia nagy részt a múlt időjárásaiból statisztikáz hosszútávra. Ez ezért nem jön be újabban.

Én műholdképeket szoktam nézni reggel az egyik ilyen meteorológia oldalon abból úgy ki lehet venni hogy front van e? És hogy erre jön e vagy nem. Szerintem többre mész vele minta hírekből.

2012. aug. 3. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Régen sokkal megbízhatatlanabb volt. Kb 10 éve van használható előrejelzőzés. Azóta áll rendelkezésre elegendő számítási teljesítmény, hogy valós időben képesek legyenek modelleket kiszámítani. Előtte csak térképeket rajzolgattak, majd körbeállták az asztalt és tippeltek hogy vajon melyik múltbéli térképre emlékeztet. Ami a múltban történt, feltételezték hagy ismét hasonló következik.
2012. aug. 3. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
50%

Nem, régen nem volt ilyen, régen minden jobb volt, a kerítés is kolbászból volt, az időjárás meg egyenesen a Központi Bizottságnak engedelmeskedett.

A meteorológiában nem lehet csodát tenni. Az időjárás-előrejelzésben évtizedekkel ezelőtt és most is arról volt szó, hogy a múltbéli eseményekből kell megjósolni a jövőt, aztán vagy sikerül, vagy nem. Akadt régen is olyan, hogy nem annyi hó jött, mint gondolták, megesett, hogy a megígért kánikula helyett bőrig áztunk, csak éppen az idő megszépíti az emlékeket. Lehet, hogy 20-25 éve is volt úgy, hogy nem jött be az előrejelzés, de az akkori eseteket már elfelejtetted. Ezt is el fogod, jövőre már nem fogsz rá emlékezni, csak arra, hogy "bezzeg a régi, szép időkben ez is jobb vót!".

Ráadásul akkoriban más is volt az előrejelzések rendszere: az átlagember csak az OMSZ előrejelzését ismerte, az amatőr meteorológusokét nem. Ma meg az interneten akár amatőrök előrejelzését, csodanaptárakat és egyebeket is el lehet érni, amik nem mindig kellően pontosak.

2012. aug. 8. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!