Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Szerintetek élhetnek őserdőben...

Szerintetek élhetnek őserdőben még gigantikus rovarok, vagy pókok, amiket nem fedeztek fel?

Figyelt kérdés
Szerintetek élhetnek őserdőben még gigantikus rovarok, vagy pókok, amiket nem fedeztek fel? Valamelyik oldalon olvastam, hogy pl szólnak helyi legendák Amazóniában egy 2 méteres pókról, ilyen létezhet?

2012. aug. 12. 12:17
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

Az szerintem túlzás, hogy két méteres pók létezne, de több millió felfedeztlen, leíratlan, dokumentálatlan faj él az Amazonas környékén, akár két méteres rovar is :)

Ugyanígy a Kongó vidékén is vannak még rejtélyek.

Viszont a tengerek mélyén élnek a legkülönösebb élőlények...

2012. aug. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
arról olvastam, hogy a tengerek mélyén óriásnövés a jellemző. Pl ott élnek a gigantikus ászkarákok, 5 méteres rák Japán mellett, akkor a nagy tintahalak, és polipok, stb..
2012. aug. 12. 13:19
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

2 méteres pók nem létezhet. A rovarok képtelenek egy bizonyos mérethatárt átlépni, mégpedig a légcsőrendszerük és a kitin miatt. A kérdésedre a válasz a felépítésükben rejlik. Ha érdekel, nézz utána. Más állatok lehetnek nagyobbak, tehát a polipok stb. De a rovarok elvileg elérték a maximumot.

Olyan rovarok, melyeket még nem fedeztek fel, nem lehetnek, hanem biztosan vannak az őserdőkben. Minden évben újabbakat fedeznek fel. A legendák azért legendák, mert van valós alapjuk, de nagyrészük mese. Persze, léteznek nagy pókok, de 2 méteres nem. A földtörténet során, mikor a rovarok is nagyobbra nőttek, mint a mostaniak, még akkor sem léteztek ekkora állatok.

2012. aug. 12. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!