Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az ember természetes úton...

Az ember természetes úton fejlődött ki vagy az idegenek felgyorsították az evolúcióját?

Figyelt kérdés

2012. aug. 12. 16:39
1 2 3
 11/28 anonim ***** válasza:

Többnyire ezek is benne vannak, bár a bagdadi szárazelem nem tudom, micsoda. Ezeken kívül tökéletesen illeszkedő gránitkövek bizonyos építményeknél (azt hiszem a Machu Picchu is ilyen), egyes helyeken olyan élesre meg vannak csiszolva mintha géppel vágták volna; leírások szabad szemmel nem látható csillagokról, térkép az Antarktiszról (Piri Reisz, de rajta kívül régebbi időkből is), Föld alatti lakóhely-hálózat amely asszem 20 ezer embert elszállásol, és egy atomtámadástól is megvéd; erősen UFO-kra utaló rajzok, síremlékek, ilyen pl. egy középkori kódex: [link]

Kolombusz is vízből feljövő fényeket ír le naplójában, amik követték hajóját, s ez a Bermuda-háromszög környékén történt; akkor a piramisokban talált repülőmaketteket lemodellezték és repültek, stb.-stb. Ez egy több évados sorozat, még én se néztem végig, de egyszerűen nem lehet itt számba adni azt a tömérdek infót amit elmondanak. Egyébként pedig kíváncsi vagyok a "szétcincálásokra" is, amik tényleg tudományosan bizonyítják, hogy ez az egész egy humbug. Mert én az igazságot keresem, és nem a hitemmel akarom eldönteni h melyik oldalt fogadom el.

2012. aug. 19. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/28 Tom Benko ***** válasza:

Az igazság keresése jó dolog, helyesen teszed. Azonban érdemes megkérdőjelezni ezeket is, ahogyan tesszük azt a másik oldallal is. Érdemes ezeket a kérdéseket olyan helyen feltenni, ahol hozzáértők foglalkoznak a témákka.

Néhány apróság, amikre így hirtelen emlékszem:

Kolombusz fényeit medúzák is okozhatták.

A szabad szemmel nem látható csillagok esetén a cargo-kultusz igen fontos jellegzetességeit kapjuk.

Reisz admirális térképeire a wikipédián van szép szöveg.

Az igen pontosan illeszkedő kövek esetén a legérdekesebb, amit olvastam, az pont az utólagos kopás szerepét emeli ki.

Érdemes mondjuk a szkeptikus fórumon érdeklődni.

2012. aug. 20. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/28 anonim ***** válasza:
100%

"Azonban érdemes megkérdőjelezni ezeket is, ahogyan tesszük azt a másik oldallal is."


Pontosan, azt hiszem én is ezt írtam. :)


"Kolombusz fényeit medúzák is okozhatták."


Igen, csak az a baj, h nem a vízen/vízben maradtak a fények, hanem felszálltak a levegőbe. Nem szándékom hülyeséget írni, de emlékeim szerint így mondták el a videóban, persze nyilván ennek is utána kéne nézni.


"A szabad szemmel nem látható csillagok esetén a cargo-kultusz igen fontos jellegzetességeit kapjuk."


Ez most így nem mond nekem semmit.


"Reisz admirális térképeire a wikipédián van szép szöveg."


Amit el is olvastam. A földönkívüliekről is szót ejt, amiről összvissz annyit ír, hogy aligha hihető. De ugyanúgy rejtélyként írja le Reisz térképészeti ismereteit.


"Az igen pontosan illeszkedő kövek esetén a legérdekesebb, amit olvastam, az pont az utólagos kopás szerepét emeli ki."


Első olvasatra az a kérdésem, hogy az egymáson levő kövek közötti rész hogyan kopott az idők során? És ami pláne cáfolhatja ezt az elméletet, hogy semmiféle kötőanyag nincs a kövek között. Vagy vajon a kötőanyag is kikopott volna az idők során?


Jó, hogy mondtad a szkeptikus fórumot, mert akartam is kérdezni, hogy hol érdeklődjek.


Az sajnos szinte mindig elkerülhetetlenül jelen van, hogy az emberek, sajnos a tudósok is a saját nézetüket akarják ráhúzni a megfigyelt tényekre. Lehet, hogy éppen én is ilyen vagyok. Pedig az lenne az igazán korrekt álláspont mindkét oldal részéről, ha meggyőzhetőek lennének.

2012. aug. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/28 Tom Benko ***** válasza:

GYorsan elpöttyintem, mert sietek vizsgáztatni:

Kolombusz felszálló fényeit most hallom először, eddig csak vízben úszóról tudtam. Erős a gyanúm, hogy a felszállás csak azért merült fel, hogy továbbra is titokzatos legyen. Látni kellene az eredeti naplót.

A cargo-kultusz a legviccesebb dolog, aminek nagyon furcsa következményei vannak. [link] Ilyen például néhány dogon mese... :)

2012. aug. 22. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/28 anonim ***** válasza:
Köszi. Miből vizsgáztatsz, ha szabad kérdeznem? :)
2012. aug. 22. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/28 Tom Benko ***** válasza:
Fizika, kémia pót. :) Már ha eljutnának idáig... :)
2012. aug. 22. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/28 anonim ***** válasza:
Érdekes hogy sokan nem veszik észre hogy az ember nem egyedül fejlődött ki hanem az egész élővilág!
2012. aug. 23. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/28 FuriousHUn válasza:
az elsőnek csak annyit, hogy jól mondod,a holdon vannak élienek,persze a nasa tagadja.van erről dokumnetumfilm(újhold asszem...már nem a b*zi vámpíros) youtubon néztem még.amúgy ez jó kérdés. állítólag az ókori egyiptomban jöttek űrlények,bár ezt senki sem tudja igazoni(és cáfolni sem)
2012. szept. 9. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/28 anonim ***** válasza:
100%

"Az ember természetes úton fejlődött ki vagy az idegenek felgyorsították az evolúcióját?"

Milyen jel utal erre, ami felvetette benned a kérdést? Mert ha semmi, akkor miért tételeznénk fel? Ha vannak bizonyítékok, akkor meg lehetne beszélni, hogy azok a bizonyítékok mennyire támasztják alá az elméletet. Jelenleg nem úgy tűnik, hogy az az 1%-os eltérés, ami elválaszt minket a majmoktól, nem jöhetett-e létre természetes módon.

2012. szept. 10. 02:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/28 anonim ***** válasza:
45%

Hát ez alapján lehet kaptunk egy kis tuningot valahonnan:

[link]

vagy itt az egyiptomi villanykörte:

[link]

Nem azt mondom, hogy jöttek az UFO-k és meggyorsították a fejlődésünket, mert ezt nem tudhatom, nem éltem akkor, de valószínűleg ez történhetett. Egyébként is túl nagy a világmindenség ahhoz, hogy csak az emberek legyenek benne "értelmes" lények.

2012. szept. 10. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!