Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az univerzumnak van középpontj...

Az univerzumnak van középpontja? Ahonnan például kialakult az ősrobbanás?

Figyelt kérdés

Mármint, szinte minden kör alakú. A bolygók gömb alakúak, a galaxisok, a fekete lyukak, mindent gravitáció irányít. Egy csomó dokumentumfilmet megnéztem, de arról senki nem beszél, hogy a világűrnek van valahol valamilyen középpontja. Pedig szerintem elég valószínű. Ahol pl. az ősrobbanás volt, és elkezdett tágulni az űr. és mindenfelé, nem csak egy irányban, tehát ha most visszafordulna, akkor egy pontba húzódna vissza minden. ott vajon mi lehet? vagy létezik egyáltalán ez a pont? vagy lehet valami különlegessége? pl. az ottani gravitáció tartja és mozgatja a galaxisokat, és a többi anyagot. nem hiszem hogy csak a légüres tér van ott.

Ti mit gondoltok?


2012. aug. 15. 16:27
 1/9 A kérdező kommentje:
amúgy bocsi ha valahol hülyeségeket írtam, nem nagyon értek a fizikához meg a hasonló dolgokhoz, csak ez nagyon érdekel :)
2012. aug. 15. 16:28
 2/9 anonim ***** válasza:

Ha valóban érdekel vedd meg Hawking: A mindenség elmélete c. könyvét, abban ír erről is és még ezer másról ebben a témában.

Amúgy nincs kimondott középpontja, akárhonnan nézed az Univerzum ugyanolyan,

pl.: az általunk látható Univerzumnak a középpontja a Föld, azt is kiszámolták már, hogy mekkora a sugara az univerzumnak (de ez csak ránk nézve igaz, mert ugye van olyan része ami számunkra láthatatlan mert még nem ért ide a fény onnan,)

Az tény hogy volt valahol egy ősrobbanás, de addig lehetetlen visszatekinteni, mert olyankor még átlátszatlan volt az univerzum

2012. aug. 15. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Nincs.
2012. aug. 16. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
2012. aug. 16. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Az ősrobbanás nem "valahol" volt, hanem maga a téridő jött létre az ősrobbanással. Ugyanúgy nincs középpontja az univerzumnak, mint 2-dimenzióban egy gömb felszínének.
2012. aug. 16. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

főleg a videót. hihetetlen milyen nagy ez a világ :D

2012. aug. 16. 14:11
 7/9 anonim válasza:
Érdekes kérdés. Bár szerintem nincs válasz és nem is lesz. Nem vagyok fizikus, de szerintem az anyag folyamatos változása miatt ha a nagy reccs következik be akkor máshova fog kerülni a szingularitás mint ahol a nagy bumm előtt volt mivel az anyagok benne változtak és vándoroltak.
2012. aug. 27. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

"akkor máshova fog kerülni a szingularitás mint ahol a nagy bumm előtt volt"

Hát, ez bizony így elég nagy butaság.

2012. aug. 27. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Üdv!

Az univerzumnak nincsen érzékelhető középpontja.

Minél távolabb tekintünk a relatív megfigyelési centrumtól

(ahol mi vagyunk) annál nagyobb vörös eltolódás érzékelhető.

Ez annyit jelent hogy minél távolabb van tőlünk a megfigyelt objektum annál gyorsabban látszik távolodni.

De a távol lévő objektumoknak a múltbeli állapota látszik

a nagy távolság miatt, mert az a fény melyet például 3 milliárd éve bocsátott ki, az most érkezik el hozzánk.

Ezek a galaxisok látszólag gyorsan távolodnak

és mivel ezeknek az "ősi" állapotát látjuk amely az ősrobbanás után nem sokkal alakult ki ezért ezek nagyon gyorsan tágultak. Ezzel megmagyarázható hogy a látóhatár szélén lévő galaxisok miért gyorsabban látszanak távolodni tőlünk. Ezért nincs az univerzumnak középpontja

és még az is lehet hogy több ősrobbanás volt párhuzamosan.

Remélem érted :) (Bár nem tartottam magam annyira a témához) Na mind1 :D

2012. okt. 25. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!