Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » A csillagok az égen bolygók,...

A csillagok az égen bolygók, vagy "napok"?

Figyelt kérdés

A csillagok amiket éjszaka látunk, bolygók amik visszaverik a fényt, vagy olyan csillagok mint a Nap?

Bocsi ha hülyeséget kérdezek :D



2012. aug. 16. 16:26
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy pár közülük bolygó, a mi Naprendszerünkből. A többi csillag, más csillagrendszerekből.
2012. aug. 16. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%

Van néhány bolygó a naprendszerünkben, amit szabad szemmel is láthatunk a csillagos égbolton. A Vénuszt (Esthajnalcsillag), a Jupitert és a Szaturnuszt biztosan tudom, hogy lehet látni, de úgy rémlik, talán a Merkúr és a Mars is látszik. Majd valami hozzáértő megmondja.

A többi fénylő pont viszont csillag. Még a mi bolygóink közül sem mindegyik látszik, a távolabbi csillagok bolygóit meg főleg nem láthatjuk.

2012. aug. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Többnyire napok, de sokszor látni bolygókat (Vénusz; Mars; Jupiter) is, illetve akad néhány "egyéb" is.
2012. aug. 16. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

Leginkább napok, meg pár közeli (Naprendszeren belüli) bolygót is látunk, mikor a mi Napunk megvilágítja épp.


A többi, távoli égitest, az nap, vagy üstököst is látunk néha, stb.

2012. aug. 16. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Lényegében mind csillag, azaz "nap". Ami nem csillag azok közül a látható a nagyobbak a Hold, Vénusz, Jupiter, Merkúr, Mars, Szaturnusz, Uránusz. (Igyekeztem körülbelül fényességi sorrendben sorolni, de változik a fényük annak függvényében, hogy hogy állnak a Naphoz képest, és milyen messze vannak éppen a Földtől. Az Uránusz nagyon halvány, még épphogy látható szabad szemmel, ezért fedezték fel viszonylag későn, de ez az első, amiről tudjuk, hogy ki jött rá, hogy bolygó.)


Aztán ugye vannak még hullócsillagok, olyan meteorok/kődarabok amik belépnek a légkörbe, és a súrlódástól felizzanak. Ezek max. 1-2 másodpercig látszanak egy-egy fénycsóva formájában.


Végül említsük meg, hogy az égen még a mesterséges dolgok tudnak fényleni, távoli rádió/TV/mobiltelefontornyok teteje pirosan világít, a repülőket onnét ismered meg, hogy szemmel látható sebességgel mozognak, hasonlóan a műholdakhoz vagy űrállomásokhoz. (Ezeket könnyebb észrevenni, mint az Uránuszt.)

2012. aug. 16. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Még az előző vagyok... Az üstökösöket kifelejtettem, de azok elég ritkán láthatók. Majd ha lesz olyan is, akkor biztos mondják a TV-ben, rádióban, mindenütt. Azt majd nézd meg, mert szép!


[link]

[link]


S akkor már a teljességre törekedve említsük meg a Vestát is, ami egy olyan meteor, ami NAGY és látszólagos fényessége néha eléri az Uránuszét.


(További kiegészítéseket a látható égitestek listájához örömmel látok, ha írtok még...)

2012. aug. 16. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ezek közül a Jupitert és a Vénuszt látod meg leghamarabb. A Merkúrt nehéz észrevenni, mert bár fényes, de általában nagyon közel van a Naphoz (együtt "kelnek" és "nyugszanak"). Bár hajnalban 4 körül meg lehet pillantani keleten. Kora este meg a Szaturnuszt, és a Marsot lehet megfigyelni 9-10 körül.
2012. aug. 17. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
wow :) köszi a válaszokat. ment a zöld kéz ;)
2012. aug. 17. 12:09
 9/15 anonim válasza:

Én úgy tudtam, hogy a csillagok, amiket az égen látni, nem távolni napok, hanem galaxisok. Nem egy tudományos filmben így mondták.


Akkor azok most napok (tehát hasonlóak mint a mi Napunk) vagy galaxisok (azaz rohadt messze lévő, több millió bolygóból és csillagból álló baszott nagy izé)

2012. aug. 23. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

"Akkor azok most napok (tehát hasonlóak mint a mi Napunk) vagy galaxisok"


Is-is, de többnyire a mi galaxisunk csillagai.

2012. aug. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!