Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Mennyi az oxidációs száma a...

Mennyi az oxidációs száma a központi atomnak a szén-diszulfidban és a formaldehidben? Miért?

Figyelt kérdés

CS2 : apoláris kovalens kötés van az atomok közt, mindkét atom EN-a 2,5


CH2O: felrajzoltam a molekulát, berajzoltam apoláris kovalens kötéseket, így is meg simán is 0 jön ki a szénre, ez helyes?



2012. aug. 17. 20:10
 1/3 anonim ***** válasza:
A CS2-nél tuti rávágtam volna, hogy +4 a szén oxidációs száma, de szerintem neked van igazad valóban a kötés apolárissága miatt.^^ A formaldehid jó.
2012. aug. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
0%
Mi köze az elektronegativitásnak az oxidációs számhoz??!! Az elektronegativitás értéke egy adott elemnél mindig állandó, az oxidációs szám viszont eltérhet! Amúgy meg a bruttó töltés vegyületek esetén 0 kell hogy legyen... Ha a szén is 2,5 meg a két kén is, az már közel sem semleges... Gondold át inkább...
2012. aug. 18. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nem értem okát a felháborodásodnak.

A válaszodnak pedig nem látom a hasznosságát. Sajnálom.

"Olvasd el megint inkább.." szerintem. Azt írtam, hogy a C és a S elektronegativitása is 2,5, és nem azt, hogy a C-nek 2,5 lenne az oxidációs száma.

Nem vagyok sügér és ne is nézz madárnak! :D

A helyzet az, hogy ionvegyületek esetében egyértelműen adódnak az oxidációs számok. Viszont kovalens kötéses molekulák esetében névleges töltést rendelünk az egyes atomokhoz az oxidációs szám meghatározásához. Például a H2O esetében az elektronok "szívesebben vannak" a S közelében, jobban vonzza őket (mert nagyobb az EN-a), két ilyen kötés kapcsolódik hozzá, ezért -2 lesz az oxidációs száma. De pont ezt a molekulát egyébként is ki lehetne számolni, mert vannak olyan elemek, amelyek oxidációs száma szinte mindig ugyanaz (és ismerjük a kivételeket).


Várok értelmes választ még mindig a kérdésemre, hogy mennyi a C oxidációs száma a fenti két vegyületben? (És miért?)

Legyetek szívesek, segítsetek!

2012. aug. 19. 16:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!