Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Nyugati irányban van egy...

Nyugati irányban van egy érdekes csillag?

Figyelt kérdés
Nem pont nyugat, de arrafele van egy csillag, ami állandóan ragyog és lehet hogy én vagyok dilis, de mintha néha kitérne a helyéről. Az egy csillag, ugye? Az ufókban meg ilyenekben nem hiszek :D Szóval miért mozog? És miért ragyog, vagyis inkább pulzál annyira?
2012. aug. 22. 23:08
 1/7 anonim válasza:

Milyen színű,amit látsz?

Mert én tegnap este sima kékes fényű csillagszerűt láttam,csakhogy mozgott.Aztán meg hirtelen kialudt a fénye,mintha láthatatlan akarna lenni.

Szóval érdekes volt,nemtudom mi volt az.

2012. aug. 22. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
igen, kékesnek tűnik
2012. aug. 22. 23:22
 3/7 anonim ***** válasza:
Na én is látom. Én múltkor már pirosnak is láttam, és nem tudok rájönni hogy mi lehet az.Sógorom azt mondja katonai megfigyelő műhold-.-" :D
2012. aug. 22. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Próbáld meg beazonosítani a Stellariumban.

[link]

2012. aug. 23. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Smartguy86 ***** válasza:

1. Villódzó csillag - a légkör páratartalma és a porszennyezettség miatt a csillag fénye mindig máshogy törik meg az égbolton, ezért látszik úgy, mintha villogna és különféle színekben játszana


2. A fényes pont, ami megy egy irányba, majd eltűnik, az műhold. Amíg a nap fénye tükröződik rajta, addig ragyog, majd amikor beér a Föld árnyékába, akkor eltűnik.


Ennyi.

2012. aug. 23. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Pulzál? Villódzik? Az csillag lesz, csak azok nem térnek ki a helyükről. Nyugat felé az Arcturus az olyan csillag, ami nagyon szép fényes. Ha belehúznád a Göncöl-szekérbe, akkor pont a közepén lenne. Valószínűleg azért tűnt el, mert egy kicsi felhő eltakarta.

Ha állandó mozgásban van, akkor az műhold. Ha nagyon nagy, akkor valószinűleg az ISS (International Space Station - Nemzetközi Űrállomás), az viszont nem pulzál, max. elhalványodik, majd megint fényes lesz.

2012. aug. 23. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Nem ment! :D Csak mondom olyan, mintha "ugrálna".

Igen, tudom melyik a műhold, az nem az volt :)

De az utolsó válaszolónak igaza van, tényleg a Göncöl szekérbe bele lehetne húzni, és a középen lenne :)

Köszi a válaszokat! :)

2012. aug. 23. 18:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!