Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Miért van az, hogy Magyarorszá...

Miért van az, hogy Magyarországon ennyire szeszélyes az időjárás?

Figyelt kérdés
Egész nyáron alig van eső, most direkt figyeltem, 4 hete nincs eső!! És minden nap 40 fok. Bezzeg ahogy beköszönt a szeptember, eső,eső, és egész télen majdnem minden nap esik a hó!!! Minden beszorul a hegyek közé, de kérdem én, miért van az, hogy nyáron kizárólag 40 fok, télen meg nem igazán van több -10 nél??? Akkor már mért nem vagy állandó szárazság, hogy télen se szenvedjünk? Mi ennek a valós földrajzi magyarázata?

2012. aug. 23. 22:32
 1/8 anonim válasza:
Mert nehezebben jut be a felhő a hegyek közt, és utána itt bent ragad, még a szar is..
2012. aug. 23. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Itt ma egész délelőtt esett.
2012. aug. 23. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

1#: Már nem azért de a Kárpátok nem tavaly bukkant elő.

Bár csak 22 éves vagyok, még is emlékszem, hogy úgy 5-10 évvel ezelőttig tök normális időjárás volt, nyári viharok, havonta legalább egyszer eset, akkor is volt bődületes meleg, de csak most van az, hogy hetente megdől egy hőmérsékleti rekord. A másik meg, amikor még kisgyerek voltam állandóan láttam hatalmas bárányfelhőket, szinte beterítették a látóterét az embernek, most ezek hol vannak?

2012. aug. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Az időjárásra elég nagy hatással van a környezetszennyezést, emiatt felborult a régi egyensúly. Persze extrém helyzetek mindig akadnak. A mostani nyár különösen száraz volt, ez tény, de tavaly pl. július végén szinte folyamatosan esett az egész országban.

Azzal vitatkoznék, hogy télen folyton havazik. Az elmúlt télen pl. februárig szinte egyáltalán nem volt hó, aztán jött két hét havas idő és ennyi.

2012. aug. 24. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Én már kivagyok. Itt július eleje óta egyszer esett eső. Azon kívül mindenkor kánikula van. Tavaly meg régebben nem volt ez így.
2012. aug. 24. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Persze helyenként változó...én Szegeden lakom, itt akkor még ember nagyságú hókupacok voltak, amikor pl Pesten már elfelejtették a havat:S
2012. aug. 24. 12:54
 7/8 anonim válasza:

olyan lessz a világ mint a hegylako 2-ben :)

pajzstársaság az ozonpajzs helyreállitásáért

2012. aug. 24. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Magyarország éghajlata nedves kontinentális, azon belül is a szélsőséges fajta, ami azt jelenti, hogy bizonyos határon belül elfogadottak az időjárási szélsőségek és normálisnak tekinthető, hogy nálunk nyáron nem mindig kedvezően esős az idő, viszont biztosra vehetjük, hogy egy idő után esni fog és azt is megkockáztathatjuk, hogy akár egy hónapig el sem áll. Akármi megtörténhet, amit ez az éghajlati típus megengedhet magának.
2012. aug. 24. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!