Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Fizika fakt, gimnázium?

Fizika fakt, gimnázium?

Figyelt kérdés

Hello


Most lesz az utolsó évem,előző évben jártam fizika faktra,de nem tudom van-e értelme idén is járni.Természettudományi szakra akarok menni,valószínűleg csillagásznak.Fakton viszont csak klasszikus fizikát tanultunk,meg azt is fogunk jövőre,mivel így épül fel a könyv.Egy lecke van a könyvben atom-és magfizikáról,a többi az mozgások,rezgések,hullámok,hőtan,elektromosságtan.Főiskolán/egyetemen van fizika szak és ha azon belül környezetfizika szakirányra megyek akkor is kell az összes klasszikus fizika téma?



2012. aug. 25. 16:31
 1/4 anonim ***** válasza:
Igen, teljesíteni kell az összeset, mivel a környezetfizika szakirányt a fizikus alapképzés keretében tudod felvenni.
2012. aug. 25. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
vagyis akkor jobban járok,ha maradok fizika fakton
2012. aug. 25. 17:54
 3/4 anonim ***** válasza:
Ahoz, hogy csillagász lehess először el kell végezned a fizika alapképzést , és utána mehetsz csillagász mesterképzésre. Tehát nagyon is szükséged lesz a faktos fizika anyagra. Emelt érettségit nem akarsz belőle tenni a felvételihez?
2012. aug. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Vagy esetleg járhatsz földtudomány alapképzésre, és mehetsz utána csillagász mesterképzésre. Ezt találtam az ELTE csillagászati tanszék honlapján:

"Földtudományi alapszakon értelemszerűen sok geológiai, geofizikai ismeretet, fizika alapszakon pedig több, a csillagászat számára nem feltétlenül releváns matematikai és fizikai ismeretet lehet elsajátítani. A választás tehát főleg a hallgató érdeklődési körén múlik. Pl. planetológia vagy naprendszer-kutatás érdeklődő diákok számára a földtudományi alapszak, kozmológia vagy elméleti asztrofizika felé orientálódóknak pedig a fizika alapszak lehet hasznosabb."

előző voltam

2012. aug. 26. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!