Kezdőoldal » Tudományok » Egyéb kérdések » Nehéz latint tanulni?

Nehéz latint tanulni?

Figyelt kérdés
Most megyek gimnáziumba és mivel biokémia szakra megyek második nyelvként latint kell tanulnom (gondolom az orvosi miatt, ha valaki arra szeretne menni) mennyire nehéz ezt a nyelvet tanulni?

2012. júl. 31. 14:01
 1/4 anonim ***** válasza:
én tanultam orvosi latint. igaz, hogy csak kifejezések voltak többségben, azok meg olyanok mintha szótárból kinéznéd a szavakat. a nyelvtanból annyira nem haladtuk jól, mert sok óra elmaradt, de pl a deklinációk könnyűek(kivéve a 3. összesen 5 van). akkor a birtokos eset se nehéz, meg a főnévből melléknév képzés is egyszerű, ha az alapokat jól megtanulod. sajna csak ennyit sikerült megtanítania a tanárnak.
2012. júl. 31. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
köszönöm a választ:D az még a kérdésem h ha gyógyszerész szeretnék lenni ott tudom e majd ezt hasznosítani?
2012. aug. 1. 11:19
 3/4 anonim ***** válasza:
fogalmam sincs. a gyógyszerészeknél a legjobban elismert tudomány, hogy elbírják olvasni az orvosok kézírását. a latin meg csak arra jó, ha kapsz beutalót, vagy leletet és elolvasod, akkor tudod mi van odaírva, ill tudsz vele vagánykodni(én legalábbis szoktam)
2012. aug. 1. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Használják a latint, igaz, elég keveset:

[link]


Nem olyan nehéz, mint mondják. Mondjuk úgy, hogy aki nem is akarja megtanulni, mert minek, annak nem is fog menni.

2012. aug. 1. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!