Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Az normális, hogy horizontális...

Az normális, hogy horizontálisan a Hold egy hete 150-180 fokkal eltér a pályájától?

Figyelt kérdés
2012. aug. 26. 22:20
1 2 3 4
 11/40 A kérdező kommentje:
Nagy móka elhülyéskedni? A kérdésben is benne van, hogy horizontálisan változott. A Hold nem horizontálisan kering a Föld körül. És a szobámból már egyáltalán nem látni. Előtte mindig onnan kelt fel, amerre a szobám néz. Most viszont nem. Tudod hogy változik valamennyit, mert én is észleltem már, de most nagyon sokat változott.
2012. aug. 27. 00:20
 12/40 A kérdező kommentje:
tudom
2012. aug. 27. 00:22
 13/40 anonim ***** válasza:
100%
Kicsit gondolkozz még ezen, mert hülyeségeket beszélsz.
2012. aug. 27. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/40 2xSü ***** válasza:

Tudod a Hold ott van az égen, a Föld meg körbefordul. Magyarán a Hold – ugyanúgy ahogy a csillagok vagy a Nap – körbejár az égbolton.


De ehhez képest a Hold még kering is a Föld körül. A Föld meg a Nap körül. Ezért van az, hogy a mindig más és más csillag kel fel attól függően, hogy éppen milyen hónapot, napot írunk. (Lásd asztrológia: csillagjegyek.) Magyarán az év során akkor is változna a Hold helye az égen – akár ugyanabban a pillanatban is –, ha történetesen a csillagokhoz képest nem változna a helyzete. Viszont változik, hiszen a Hold kering a Föld körül.


Gondolj bele. A Hold néha a Földhöz képest a Nap túloldalán van, azaz mikor a Nap éppen lenyugszik, akkor kel fel a Hold. (Tipikusan holdtölte idején.) Van, mikor viszont elég közel vannak egymáshoz. (Újhold idején pl.) Viszont a Hold keringési síkja nem esik egybe a Föld keringési síkjával. Ezért van az, hogy nem minden újhold napfogyatkozás. Magyarán a Föld keringési síkjától is elég nagy kitéréssel mozog a Hold.


A Hold alapvetően keleten kel és nyugaton nyugszik, de a helyzete az égbolton elég nagy változásokat mutat akár horizontálisan, akár vertikálisan nézve.

2012. aug. 27. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/40 A kérdező kommentje:

Utolsó:

Leírom 43-adjára is! HORIZONTÁLISAN TÉR EL! FELFOGTAD VÉGRE? Azt tudom, hogy mindig máshol kel fel a pálya miatt, és mindig változik olyan 20-30 fokot, most viszont sokkal többet, 150-180 fokot változott. És most nem nyugat, hanem kelet felől kel fel.

2012. aug. 27. 11:12
 16/40 2xSü ***** válasza:
100%

Én felfogtam. Te felfogtad-e a leírtakat?


> És most nem nyugat, hanem kelet felől kel fel.


A Hold kb. kelet felől kel fel. Ha te nyugatról felkelő holdalt láttál valaha is, akkor azt rosszul láttad. (Lehet, hogy a Hold az esti órákban nyugaton tartózkodik, de akkor is lenyugvó Holdról van szó. A Hold ugye nem eset kel fel és reggel nyugszik, hanem a felkelés és lenyugvás ideje is körbe jár a napon belül, magyarán van olyan időszak, mikor a Hold reggel kel és esete nyugszik, van olyan, hogy este kel és reggel nyugszik, illetve ezek között bármikor lehet a lenyugvás és kelés időpontja.)


De a Hold sem pontosan keleten kel, mint ahogy egy adott szélességi körön a Nap sem. Lásd: [link]


Mint látható a Nap helye az égen – attól függően, hogy milyen hónap van –, illetve a kelés és nyugvás helye is eléggé változó így is. A Hold ehhez képest egy adott időpontban is eltér. Fogalmazzunk úgy, hogy míg egy adott napon – mondjuk aug. 27-én – a Nap ugyanazon a vonalon megy, addig a Hold pályája ehhez képest egy szélesebb sávban lehet.

2012. aug. 27. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/40 A kérdező kommentje:

Youtube tele van olyan amatőr csillagász és meg egyéb alkalmi Hold-felvételekkel, mely mutatja a Hold imbolygását, olykor 90 fokos eldűlését is egyértelműen! Vagyis már szabad szemmel is látható az anomália. ( A természeti népek mindennapi tapasztalatairól nem is beszélve – lásd pl. az eszkimókról készített filmet! )


Ugyanakkor a napfelkelte-napnyugta anomália is legalább 20 éve érzékelhető – legalábbis azoknak, akik naponta utána néztek percre pontosan az adatoknak ezen idő alatt folyamatosan! ( Magyarországon ezeket az embereket egy kézen meg lehet számlálni! )


Nos, a tökéletesen ( hazug ) mátrix-világunk egyértelmű bizonyítéka, hogy két olyan embertípus van, aki SOHASEM néz fel az égre :


1. a tömeg embere

2. a CSILLAGÁSZ!!!


Egy modern csillagász – mármint az a belső körből kiválasztott egyén, aki egyáltalán kutató csillagász lehet! – ugyanis személyesen, optikailag sohasem figyel meg ( ez nem is lenne lehetséges ), hanem csak az a feladata, hogy beállítsa a műszerét és figyelje a bejövő adatokat oly módon, hogy


1. a VALÓS adatokat a központi, a világtól hermetikusan elzárt, elit-tudományos kiértékelő-központba küldje,

2. A NEM-VESZÉLYES észleléseket, mármint azokat, melyek látszólag igazolják a fiktív materialista világképet, ( részben ) odaadják hivatalos tudományos ismeretterjesztésre, azaz a kábításra!


És még felmerül néhány kérdés : vajon mit is érzékelhet nap mint nap mondjuk egy 8 méteres átmérőjű optikai távcső, mikor vele a gyufaszál fellobbanását is látni lehet a Marson ? – Akkor, mikor pl. még a mai napig nincs ( hivatalosan ) normális nagyítású és színtónusú Holdfelvételünk sem ? Akkor, mikor a legújabb szenzációként tálalt mars-járók még mindig a hatvanas évek technikájának megfelelő “minőségű” képeket továbbítanak? stb.

2012. aug. 29. 10:01
 18/40 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező, az alábbi mondatod: "És most nem nyugat, hanem kelet felől kel fel." megfoszt minden jogtól, hogy elismert tudósokat kétségbevonó állításaid egyáltalán elgondolkoztassanak bárkit is elgondolkoztassanak. Láthatóan bármiféle alapismeret nélkül okoskodsz és összeesküvés-elméleteket szövögetsz.

Továbbá nem tudom mit agyasodsz ezzel a horizontális dologgal, nem sokat segít ám, olyan mintha telefonon mondanám valakinek hogy menjen balra és megtalálja amit keres.

2012. aug. 29. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/40 anonim ***** válasza:

Egyszer majd eljön az az idő, hogy a kérdező nem csak a "HORIZONTÁLIS" szót fogja mániákusan ismételgetni, hanem egy kicsit utána olvas a dolgoknak, és olyan kifejezések is jelentenek neki valamit, mint: deklináció, ekliptikai szélesség, ekliptika, azimut stb.


Sajnos ez a mai geometriai oktatás csődje, hogy a fiatalok kizárólak a vertikális-horizontális koordináta rendszerben képesek gondolkodni.


Einstein meg forog a sírjában.

2012. aug. 29. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/40 2xSü ***** válasza:

Nézzük meg kicsit a konkrétumokat. A kérdést aug. 26-án tetted fel, amiben azt írod, hogy a Hold egy hete tér el – szerinted – a pályájától. Nézzük meg mondjuk akkor mit mondanak aug. 22. esetén a pályaadatok, amihez képest az eltérést te tapasztalod. Itt egy oldal, ami kiszámolja a Hold „hivatalos” helyzetét:

[link]


Ezek alapján aug. 22-én:

A Hold helyi idő szerint 11:43-kor kel, a keleti irányhoz képest dél felé 21°-kal.

A Hold helyi idő szerint 21:46-kor nyugszik, a nyugati irányhoz képest dél felé 24°-kal.


A mai nap (augusztus 29-én):

A Hold 18:09-kor kel a keleti irányhoz képest dél felé 19°-kal.

A Hold 03:34-kor nyugszik a nyugati irányhoz képest dél felé 22°-kal.


(Az adatok hozzávetőlegesek, kisebb eltérések előfordulhatnak.)


Ha esetleg összevetjük a megfigyeléseddel, akkor jutunk is valamire. Ehhez az kellene, hogy leírd, hogy pontosan mikor látod a Holdat, és milyen irányban. Én is megnézem, aztán értékeljük az eredményeket.

2012. aug. 29. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!