Kezdőoldal » Tudományok » Természettudományok » Hogyan állíthatják elő az...

Bacskan16 kérdése:

Hogyan állíthatják elő az esőerdők a metánt?

Figyelt kérdés

Valami német tudósok állítják, hogy az esőerdők nem hogy tisztítanák a levegőt, még szennyezik is azt a metán kibocsáltása által, ami köztudottan káros a légkörre nézve.

Egyébként Nemere István "Titkok könyve" c. művében olvastam ezt a "kíma blöff" fejezetben. A többi dolog, amit ír a golbális felmelegedés valódi okairól, felettébb érdekes :D.



2012. aug. 27. 18:12
 1/8 gromo ***** válasza:

A "valami német tudósok " a heidelbergi Max Planck kutatóintézet tudósai, ami elég jó nevű intézmény. 2006 -ban közölték cikküket, ami a növények metánkibocsátásáról szól.

Az eredeti közlemény : [link]


Ezzel kapcsolatos magyarázat, ami szerintem elég korrekt : [link]


A globális felmelegedés valódi okairól, annak valóságáról személyesen nem foglalnék állást, nem értek hozzá olyan mélységben, hogy ezt megbízhatóan megtegyem.

2012. aug. 27. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Az tény hogy a növények széndioxidot lélegeznek be és O-t adnak ki Másként hogy a fenében építenének szént a testükbe? A földből nem szívnak fel annyi szenet! De a növények egy része el is bomlik! Már megint feltalálták a rózsaillatú lószart! Nehogy már feltalálják hogy nem is fotoszintetizálnak hanem finganak feszt!
2012. aug. 27. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Az első válaszolónak köszönöm, és a tudósokat nem gúnyból neveztem így, a második meg olvasson utána, hogy mégis mi a helyzet. Elárulom, hogy a klímaváltozásért nem, vagy csak nagyon kis mértékben vagyunk felelősek. A rettegett CO2 a légkör 0,04 százalékát teszi ki, és szinte egyáltalán nem káros a légkörre nézve, ellenétben a metánnal, amit az esőerdők is előszeretettel állítanak elő. Gondolom sokszor hallottad már, hogy járjunk gyalog, ne pedig kocsival. Vegyünk egy példát: ha el akarsz menni az 5 km-re lévő boltba venni pár élelmiszert, akkor egy átlagos autóval majdnem egy kiló CO2-t juttattál a légkörbe, ám ha gyalog mégy, elhasználsz kb. 180 kalóriát. Ennek pótlásához száz gramm marhahúst kell megennek, aminek előállítása összesen 3,6 kiló CO2-t igényel. Vagyis autóval majdnem negyedannyira szennyezed a környezetet, mint gyalogosan. A világtenger vízszintje meg nem fog emelkedni a jégsapkák elolvadásával sem.
2012. aug. 27. 19:48
 4/8 anonim ***** válasza:

Jaja, igaz ugyan, hogy az anyag nem vész el, de a jégsapka az mégis el fog, véletlenül se emelkedik az óceán szintje...

Sőt, az is igaz, hogy a légkörnek aztán tőkre mind1, mennyi CO2 van benne, de, még az élőlényeknek is, csak éppen kihalási hullámot okozhat a túl gyorsklímaváltozás, lassan 8 milliárd emberrel az meg minket is ézékenyen érint majd.

Egyébként a második jó választ adott, noha kicsit ködösen. tvábbra is tételezd már fel, hoy anyag nem vész el, ezesetben azt a kitudja hány tonna növényi biomasszát, ami az esőerdőben található fel kell valamiből építenie, sminthoyga növények ezt elsődlegesen a légkörből, szén kivonásával teszik, eztért lesz jelentős nettó oxigén termelésük - nem pedig légzésük során, ahogy azt a közhidelem tartja. Az, hogy közben a növény metánt bocsájt ki, kb az elhanyagolható kategória, kiváltképp egy esőerdő esetén.

Mégvalami, ha gyalgolni óhajtasz, akkor nem marhahúsból kéne fedezni, amit jellemzően fehérjeforrásként használ a szervezet, hanem mondjuk cukorból, vagy zsíroskenyérből, aminek jelentős az energiatartalma. Értem én, hogy mennyivel jobb egy manipulatív példávával kell elrémiszteni a másikat, csakha valaki esetleg érti is a dolgokat, akkor nem nagyon jön be...

2012. aug. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nos, nem a saját szavaimmal éltem, hanem Chris Goodall példájával, amit az az író említett aki azt a könyvet írta, amiben a mentántermelésről is olvastam. Érdekességként írtam le. A lényeg az, hogy nem minden esetben kell hinni a média által sugárzott hiedelmeknek. A Klímaváltozás szinte vallássá növi ki magyát, és az egyik legnagyobb környezetvédelmi szervezet, a Green Peace egyik alapító tagja saját mozgalma ellen fordult, miután rájött, hogy az egész csak a pénz körül forog, és olyan tévhiteket állít, amik alaptalanok, és csak a hiszékeny emberek kizsebelésére szolgálnak. Lehetne erről órákig beszélni, akor se lenne vége, de a kérdésemre választ kaptam, és a véleményeket továbbra is szívesen fogadom és köszönöm meg.
2012. aug. 27. 22:54
 6/8 A kérdező kommentje:
Még valami: a növények által kibocsáltott metán a légkörbe jutó metán 10-30%-a, ami nem elenyésző mennyiség szerintem. :D
2012. aug. 27. 22:56
 7/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, és mások: olvassatok utána az ólomnak, és egy Thomas Midgley nevű úriembernek. Nagyon sokat "köszönhetünk" mi is, és a Föld is az ő kutatási eredményeinek, a világ két legártalmasabb dolgát fedezte fel és vezette be nagyüzemben, igaz akkor még nem tudta, hogy ártalmas, de később, amikor már pontosan tudta, akkor sem tett semmit ellene.
2012. szept. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Hát ezzel kapcsolatban nekem is lenne egy kérdésem: A légkörben található metánra rá van írva, hogy az az esöerdöböl származik, vagy esetleg vulkáni eredetü?..:)))
2012. szept. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!